Google wydłuża Niemcom termin zgłaszania domów do "zamazania"

GazetaPrawna.pl 20-08-2010, 11:41

Google poinformowało w czwartek, że przedłuża z czterech do ośmiu tygodni okres, w którym obywatele Niemiec mogą sprzeciwić się pokazywaniu ich domów czy mieszkań w ramach aplikacji Street View. Formularze ze sprzeciwem można wypełniać od 16 sierpnia.

Wydłużenia terminu domagała się m.in. niemiecka minister rolnictwa i ochrony konsumenta Ilse Aigner, argumentując, że wielu ludzi przebywa obecnie na wakacjach.

Street View ruszy w Niemczech do końca roku i będzie początkowo obejmować 20 miast. Nowa usługa Google jest krytykowana w tym kraju, od kiedy na ulice wyjechały ekipy Google'a wyposażone w kamery. Do końca listopada zarejestrowane przez nie nagrania zostaną udostępniane w internecie i będą oferować widok konkretnych dzielnic, ulic, poszczególnych domów.

Osoby, które chcą, by widoczne były tylko zarysy ich domu lub mieszkania, mogą wypełnić na stronie internetowej usługi formularz zatytułowany "Zamaż swój dom w Street View". Po wypełnieniu wniosku pod podany adres pocztą zostaje wysłany kod weryfikujący, a po weryfikacji dom lub mieszkanie zostaje zniekształcone za pomocą techniki zwanej "blurring".

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Google wydłuża Niemcom termin zgłaszania domów do "zamazania"

PAP

gazeta prawna


Następny artykuł » zamknij

Rośnie zasięg iPada w Polsce

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Street Viewtag prywatnośćtag Niemcytag Googletag blurring
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy