Google usunęło z wyników wyszukiwania ponad 11 mln stron

11-07-2011, 18:54

Witryny w domenie .co.cc zawierały gównie spam i materiały phishingowe - Google postanowiło się pozbyć ich wszystkich za jednym zamachem.

Microsoft zapowiedział niedawno, że najciekawsze funkcje wyszukiwarki Bing zobaczymy dopiero w przyszłości, natomiast Google po raz kolejny pokazuje, jak bardzo zdeterminowane jest w walce ze spamem.

>>Czytaj także: Google+ z profilami dla firm w ciągu dwóch tygodni

Sonda
Google powinno filtrować wyniki wyszukiwania?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wyszukiwarkowy gigant zdecydował się na usunięcie z wyników wyszukiwania wszystkich stron z domeny .co.cc, która jednak nie jest oficjalnie autoryzowaną nazwą drugiego poziomu, jak .co.uk czy .com.au.

Nazwa należy do firmy, która w pakietach sprzedaje nawet po kilkanaście tysięcy takich domen, jak się okazało, wykorzystywanych głównie do przechowywania niebezpiecznych dla internautów skryptów oraz witryn phishingowych. Google w trosce o bezpieczeństwo użytkowników postanowiło wykonać radykalny krok i pozbyć się z wyników wyszukiwania ponad 11 milionów witryn.

Jak na blogu Google, napisał Matt Cutts tego typu działania są normą, w przypadku gdy firma "widzi bardzo duży zbiór witryn na darmowym hostingu, które należą do spamerów lub są bardzo słabej jakości".

The Register zauważa, że 11 milionów zarejestrowanych domen czyni .co.cc jednym z najpopularniejszych rozszerzeń w internecie, wyprzedzającym nieznacznie pod względem liczebności nawet .org oraz .uk.

>>Czytaj także: Mapy Google dla Androida również w trybie offline


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy