Google sceptycznie nastawione do współpracy z Facebookiem

06-05-2011, 20:52

Marissa Mayer przewiduje problemy, jeśli chodzi o współpracę z największą witryną społecznościową na świecie.

Niedawno Julian Assange określił Facebooka mianem "najlepszego narzędzia szpiegowskiego, jakie powstało w historii". Tego typu opinia nie spodobała się władzom serwisu, jednak nie ma chyba w obecnym świecie IT nikogo, kto odmówiłby witrynie Marka Zuckerberga ogromnych wpływów.

>>Czytaj także: Najmniejsza kamera na świecie ma niecały milimetr szerokości

Sonda
Google będzie kiedyś współpracowało z Facebookiem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Marissa Mayer, obecna w Google niemal od początku firmy, zajmuje się obecnie usługami lokalizacyjnymi. Na niedawnej konferencji w San Francisco musiała się zmierzyć z trudnymi pytaniami dotyczącymi społecznościowej koncepcji wyszukiwarkowego giganta.

Nie trudno się domyślić, że Mayer nie chciała się chwalić szczegółami, a plany firmy opisała słowami: naszą strategią społecznościową jest pomaganie użytkownikom w łączeniu się z innymi. Dodała również, że Google "wciąż zaczyna", jeśli chodzi o sieci społecznościowe i to pomimo niedawnej premiery Google +1, które pozwala na dzielenie się linkami z wyników wyszukiwania ze znajomymi.

Dociekliwy dziennikarz zapytał Marissę Mayer również o możliwość skorzystania przez Google z informacji dostępnych już na Facebooku. Choć przedstawicielka Mountain View określiła taką wizję jako "bardzo interesującą", dodała również, że czuje w związku z tym duży sceptycyzm. Warto przypomnieć, że po tym jak Facebook zablokował wyszukiwarkowemu gigantowi możliwość importowania kontaktów, Google odpowiedziało podobnym krokiem.

Mimo wszystko Mayer powiedziała, że Google "wciąż chciałoby być otwarte" i będzie, jeśli taki krok zostałby odwzajemniony, natomiast w tym przypadku po prostu tego zabrakło.

>>Czytaj także: Roboty uczą się pomagania innym i współpracy


Źródło: VentureBeat
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930