Google przyśpiesza sieć dzięki SPDY

03-05-2012, 18:52

Protokół HTTP, wykorzystywany powszechnie w sieci do ładowania stron internetowych, może za pewien czas zostać zastąpiony przez rozwiązanie firmy Google o nazwie SPDY. Już teraz system rozwijany przez wyszukiwarkowego giganta jest znacznie szybszy niż leciwy odpowiednik.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google przeprowadziło testy SPDY na telefonie Galaxy Nexus, korzystając z przeglądarki Chrome dla Androida. W teście wzięło udział 77 popularnych witryn internetowych.

Czytaj także: Google wygrało z Microsoftem walkę o rządowy kontrakt

Jak chwali się wyszukiwarkowy gigant na swoim blogu, dzięki SPDY znane strony ładowały się o 23% szybciej. Koncern Google już od dawna stara się przyśpieszyć sieć, gdyż internauci przeglądający większą ilość stron prawdopodobnie obejrzą również większą liczbę reklam wyświetlanych przez mechanizmy koncernu z Mountain View.

Ładowanie stron z wykorzystaniem SPDY
fot. Google - Ładowanie stron z wykorzystaniem SPDY
Prace nad SPDY rozpoczęły się pod koniec 2009 roku, a obecnie rozwiązanie przystosowane jest do współpracy z popularnymi przeglądarkami, takimi jak Firefox, Amazon Silk czy oczywiście Google Chrome. Przyśpieszanie ładowania witryn ma się udawać dzięki wykorzystaniu kompresji, a także stosowaniu priorytetów podczas przesyłania danych znanym protokołem HTTP.

Google zapewnia jednak, że to nie koniec rozwoju SPDY. W przyszłości całość ma być dostosowywana do urządzeń mobilnych, przede wszystkim wykorzystujących sieci 3G i 4G. Warto przypomnieć, że przyśpieszyć przeglądanie stron na telefonie można również dzięki Operze Mini, która przed przesłaniem danych do użytkownika kompresuje witryny na serwerach pośredniczących.

Czytaj także: Android coraz popularniejszy na rynkach wschodzących


Źródło: Google


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.