Google prezentuje komputerowe okulary (wideo)

05-04-2012, 08:26

Potwierdziły się plotki o komputerze Google w kształcie okularów. Trzeba przyznać, że projekt urządzenia wygląda o wiele zgrabniej niż oczekiwano. Testy mogą ruszyć jeszcze w tym roku.

Komputery noszone tak jak ubranie to koncepcja nie całkiem nowa i nie stworzona wyłącznie przez firmę Google, ale to właśnie laboratoria Google X intensywnie pracują nad tego typu urządzeniem. Wcześniejsze przecieki z Google X mówiły, że może powstać komputer w kształcie okularów, który może się pojawić jeszcze w tym roku.

Wczoraj na we wpisie na Google+ pracownicy Google przedstawili projekt o nazwie Project Glass.

Jej uroda niknie w blasku tych komputerowych okularów
fot. Google - Jej uroda niknie w blasku tych komputerowych okularów

- Grupa z Google[x] rozpoczęła Project Glass, aby zbudować ten rodzaj technologii, który pomaga Ci w badaniu świata i dzieleniu się twoim światem (...) Dzielimy się tą informacją, ponieważ chcemy rozpocząć rozmowę i uczyć się z waszego cennego wkładu. Zrobiliśmy kilka zdjęć projektowych, aby pokazać, jak ta technologia może wyglądać, i stworzyliśmy film demonstrujący, co może ona Ci umożliwiać - czytamy we wpisie na Google+. 

Wspomniany film znajduje się pod tym tekstem. Obok zamieszczamy jedno ze zdjęć. Trzeba pamiętać, że to tylko projekty, a nie prezentacje rzeczywiście działającej technologii.

Czytaj: Komputery noszone jak ubranie? Google i Apple o tym myślą...

Wcześniejsze przecieki mówiły, że okulary Google mają udostępniać treści w formie tzw. rozszerzonej rzeczywistości (augumented reality), czyli w postaci swoistej nakładki na to, co faktycznie widzimy. Urządzenie ma być sterowane za pomocą głosu i ma zwracać informacje w postaci dźwięku i obrazu (wyświetlanego dla jednego oka). Urządzenie może oferować łączność 3G lub nawet 4G oraz nawigację GPS.

Sonda
Chciałbyś mieć smartfona w kształcie okularów?
  • tak
  • nie
  • pożyjemy, zobaczymy
wyniki  komentarze

Mówiąc najprościej - będzie to smartfon, ale w innym kształcie, wyświetlający informacje w nieco inny sposób i nieco inaczej sterowany.

Film poniżej i zdjęcia pokazują, do czego firma Google będzie dążyć. Okulary na zdjęciach wydają się lekkie, dyskretne, nowoczesne. Film prezentuje nam produkt z punktu widzenia użytkownika, który posługuje się nim bardzo swobodnie, niczym cywilny Terminator czy inny Robocop.

Czy projekt w ogóle wypali? Trudno powiedzieć, ale projektanci stworzyli naprawdę interesującą koncepcję. Według New York Timesa, który publikował poprzednie przecieki, testy tych okularów mają ruszyć w tym roku.

Czytaj: Komputerowe okulary Google pojawią się w tym roku?


Źródło: Google+
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy