Google porzuca kody kreskowe na rzecz NFC

01-04-2011, 15:55

Nowa technologia przebojem wdziera się do smartfonów, a dzięki poparciu gigantów takich, jak Google, prawdopodobnie szybko się spopularyzuje.

Google pracuje nad wieloma rewolucyjnymi usługami, wśród których rozpoznawanie twarzy nie wydaje się szczególnie zaskakujące.

>>Czytaj także: Teraz możesz przetestować aplikację zanim kupisz ją w Android Markecie

Sonda
NFC wyprze kody kreskowe?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak czytamy na stronach projektu NFC, Google oficjalnie dołączyło do Near Field Communication Forum jako jeden z głównych członków, który będzie miał ważny głos podczas decyzji dotyczących ewolucji standardu bezprzewodowej komunikacji bliskiego zasięgu.

Jednocześnie gigant z Mountain View ogłosił, że rezygnuje z kwadratowych kodów kreskowych QR, które użytkownicy mogli wygodnie skanować kamerami swoich smartfonów i w ten sposób przekazywać programom proste informacje, na przykład dotyczące aktualnego położenia.

Przedstawiciel firmy mówi, że kody QR zostaną zastąpione innymi technologiami, przy czym biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, oczywiste jest, że mowa właśnie o coraz popularniejszym NFC. Najczęściej podkreślanym wykorzystaniem Near Field Communication mają być mobilne płatności, jednak w przyszłości technologia ta może być wykorzystywana znacznie szerzej, na przykład jako cyfrowe dokumenty czy bilety.

>>Czytaj także: Google wstrzymuje dostęp do kodu źródłowego Androida 3.0


Źródło: NFC Forum
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy