Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Google Play z nowymi funkcjami. Łatwiej usuniesz niechciane programy

28-06-2012, 15:25

Setki tysięcy aplikacji do wyboru w Google Play zachęcają do instalowania wielu z nich jednocześnie. Wyszukiwarkowy gigant - dodając jedną prostą funkcję - sprawił, że równie łatwo pozbędziemy się teraz niechcianych programów z telefonu.

Użytkownicy tabletów i smartfonów z Androidem mogą w wygodny sposób przeglądać dostępne dla swoich urządzeń aplikacje na stronie Google Play. Po zalogowaniu wystarczy kilka kliknięć myszą, by wybrane narzędzie zostało zainstalowane na telefonie. Teraz funkcje internetowego sklepu z narzędziami znacznie rozbudowano.

Zarządzanie aplikacjami w Google Play
fot. - Zarządzanie aplikacjami w Google Play
Po kliknięciu w zakładkę "moje aplikacje" będziemy mogli również zaktualizować wybrany program bądź całkowicie usunąć go z telefonu czy tabletu - zauważa TechCrunch. Do tej pory proces kasowania narzędzi z Androida nie należał do najprzyjemniejszych, a zatem użytkownicy z pewnością docenią nowe rozwiązania.

Nowe treści wkrótce do kupienia

Na urządzeniach z dużymi ekranami można wygodnie czytać cyfrowe magazyny czy oglądać filmy. Wyszukiwarkowy gigant zapowiedział, że wkrótce do Google Play zostaną dodane nowe materiały w HD, czasopisma oraz seriale. 

Biorąc pod uwagę, że Google Music nie jest na razie dostępne w naszym kraju, podobnie może być również z innego rodzaju treściami multimedialnymi od amerykańskiego koncernu. Co ciekawe, użytkownikom ma zostać zaoferowany również okres testowy, w którym za darmo będą mogli zapoznać się z materiałami w sklepie firmy Google.

Filtry wciąż za słabe?

Google oferuje kolejne usprawnienia dla użytkowników Androida, wciąż jednak nie jest w stanie rozprawić się z istotnym problemem gigantycznej liczby narzędzi napływających do jego sklepu. Nie ma co ukrywać, że większość z nich jest bardzo marnej jakości. Nawet pomimo zaprezentowania kilka miesięcy temu usługi Bouncer, która miała walczyć ze złośliwym oprogramowaniem w Google Play, na wirusy czy podrobione narzędzia natknąć się można się w sklepie wyszukiwarkowego giganta na każdym kroku.

Czytaj także: Okulary Google Glass da się kupić za 1,5 tys. dolarów (wideo)


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: TechCrunchOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik