Google Phone będzie tanim iPhonem?

15-10-2007, 16:52

Google Phone będzie urządzeniem podobnym do iPhone, ale będzie od niego znacznie tańszy - uważają analitycy. Niektórzy mówią nawet, że Google mogłoby sobie pozwolić na udostępnienie telefonu poniżej kosztów produkcji.

Analitycy spodziewają się, że Google mocniej zaatakuje rynek mobilny, bo ekspansji sprzyjają dobre wyniki finansowe firmy. Ceny akcji Google na początku tego miesiąca przekroczyły próg 600 USD. Ponadto analitycy spodziewają się, że w czwartek Google ogłosi swoje wyniki finansowe, w których ujęty zostanie kwartalny wzrost przychodów na poziomie 8,6% - czytamy w Independent Online.

Douglas Anmuth z firmy Lehman Brothers spodziewa się wobec tego, że już w lutym Google udostępni swój własny telefon, który będzie wzorowany na iPhonie. Według analityka urządzenie będzie wyposażone w 3-calowy ekran dotykowy i możliwość łączenia się z siecią przez Wi-Fi.

Urządzenie, którego koszt produkcji wyniesie prawdopodobnie ponad 100 USD może być - według analityka - sprzedawane po cenie niższej niż 100 USD (iPhone kosztuje 400 USD). Google mogłoby zarobić na tak tanim telefonie dzięki wpływom z reklam, które to wpływy wygenerowaliby użytkownicy gadżetu.

Ponadto analitycy spodziewają się, że Google może dzielić się wpływami z operatorami. Europejskim partnerem kalifornijskiej firmy mógłby zostać Orange, a na terenie USA Google Phone mógłby być obsługiwany przez Sprint i/lub T-Mobile.

Istnieją również inne domysły analityków dotyczące planów Google. Według firmy Piper Jaffray gigant zaoferuje nie telefon, ale system operacyjny dla telefonów konkurujący bezpośrednio z MS Windows Mobile. Miałby się on ukazać na rynku już pod koniec bieżącego miesiąca. Również firma Lehman Brothers zgadza się z tym, że udostępnienie przez Google systemu operacyjnego jest wysoce prawdopodobne.

System od Google prawdopodobnie będzie całą platformą z takimi aplikacjami Google jak Gmail, Talk, Calendar oraz Maps.

Przejęcia dokonane w ostatnim czasie przez Google wskazują na zainteresowanie giganta rynkiem usług mobilnych. Najbardziej wyraźnym w tym obszarze krokiem Google było zakupienie w 2005 roku firmy Android zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla telefonów komórkowych.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Wi-Fitag iPhonetag Google Phone
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy