Google musi wytłumaczyć chęć nabycia AdMob

24-12-2009, 14:45

Firma nie spodziewała się, że prowadzone będzie postępowanie wyjaśniające odnośnie planowanego zakupu AdMob. Federalna Komisja handlu zażądała jednak od Google dodatkowych informacji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W połowie listopada Dziennik Internautów poinformował o przejęciu przez Google firmy AdMob. Za zajmujące się reklamą mobilną przedsiębiorstwo potentat na rynku reklamy online chce zapłacić 750 milionów dolarów - kilkukrotnie więcej niż wart jest cały rynek. Według wielu specjalistów ta forma reklamy będzie bardzo dynamicznie się rozwijać. Niewykluczone więc, że inwestycja Google okaże się opłacalna.

>> Czytaj więcej: Google przejmuje AdMob

Zanim jednak do przejęcia dojdzie, firma z Mountain View będzie musiała przedstawić dodatkowe wyjaśnienia odnośnie transakcji. Amerykańska Federalna Komisja Handlu poprosiła bowiem Google o więcej informacji odnośnie planowanej akwizycji. Paul Feng z Google przyznał, że nie wie, dlaczego transakcja będzie szczegółowo sprawdzana. Firma nie spodziewała się takiego obrotu sprawy - podaje BBC News.

Możliwe, że Komisja nie chce dopuścić do powstania kolejnego monopolu na rynku reklamowym. Google już teraz jest bowiem niepodważalnym liderem reklamy w wyszukiwarkach. Jej ogromne możliwości finansowe oraz siła marki mogłyby sprawić, że także w telefonach komórkowych mielibyśmy do czynienia z reklamami dostarczanymi jedynie przez Google.


Następny artykuł » zamknij

Życzenia Świąteczne


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.