Google Glass jeszcze żyje. Oto zdjęcia nowej wersji

29-12-2015, 08:46

Zdjęcia nowego urządzenia Google Glass pojawiły się w dokumentach opublikowanych przez Federalną Komisję Łączności. Możliwe, że ta nowa wersja urządzenia to  "Enterprise Edition".

Niebawem miną 4 lata od kiedy Google pokazała swoje komputerowe okulary Google Glass. Miały one zapoczątkować erę "elektroniki ubieralnej" choć ostatecznie to chyba smartwatche odegrały w tym większą rolę. Google Glass nigdy nie weszły do normalnej konsumenckiej sprzedaży. Pierwsze wersje robiły wrażenie, ale sporo też mówiono o różnych wadach tych urządzeń.

Na początku 2015 roku Google wstrzymała sprzedaż Google Glass. W lipcu pojawiły się informacje o tym, że okulary mogą wejść na rynek jako urządzenie dla firm.   

Nowa odsłona Google Glass

Teraz możemy zobaczyć zdjęcia nowych urządzeń Google Glass. Znalazły się one w dokumentach opublikowanych na stronie amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności. Zdjęcia poniżej przedstawiają obudowę zewnętrzną. Widoczne na zdjęciu jednostki długości to cale. 

Google Glass

Google Glass

Google Glass - Zdjęcia ze str FCC

Są też zdjęcia ukazujące wnętrze urządzenia. 

Google Glass - zdjęcie ze str FCC

Google Glass

Google Glass - FCC

Co mówią te obrazy? Nowe urządzenie wydaje się bardziej masywne, ale ma też bardziej zaokrąglony kształt. Najwyraźniej będzie można je składać jak zwykłe okulary dzięki zawiasowi za pryzmatem. To wiele zmienia dla użyteczności urządzenia.

Pryzmat służący do wyświetlania obrazu wydaje się większy, co może zapowiadać zmiany jakościowe w wyświetlanym obrazie. Z dokumentów opublikowanych przez FCC wynika również, że urządzenie może być wyposażone w diodę informującą o włączeniu kamery. Wydaje się to bardzo dobrym pomysłem. 

Pytanie brzmi, czy to jest urządzenie, które ma być adresowane do firm? Jeśli tak jest to nasuwa się kolejne pytanie. Czy to urządzenie będzie odporne na wstrząsy i wodoszczelne, jak wynikało z pogłosek pojawiających się w lipcu tego roku? Czy będzie miało lepszą baterię i mocniejszy procesor, jak wcześniej się spodziewano? Czy to urządzenie ma jakiś związek z "projektem Aura", którym podobno zajęła się ekipa od Google Glass. O tym proejkcie pisał serwis Ars Technica. Nie należy go mylić z projektem Ara.

Patrząc na Google Glass powinniśmy pamiętać, że w przyszłości może on konkurować z ambitnym projektem Microsoftu jakim jest HoloLens. To może tłumaczyć ostrożność Google w rozpoczynaniu sprzedaży konsumenckiej. Google Glass może otworzyć drogę do nowej kategorii urządzeń, ale równie dobrze może być rynkową porażką. Google przygotowała pewien grunt dla tego produktu, ale czy dotychczasowe zabiegi są wystarczające?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930