Google Glass dostały więcej RAM-u. Przed nami Google I/O

25-06-2014, 08:59

Komputerowe okulary Google mają szybciej wykonywać zadania i będą wyposażone w lepszą baterię. Ponadto dziś rusza konferencja Google I/O, więc firma może ogłosić nowe gadżety, takie jak np. mały set-top box albo jeszcze coś innego.

Najbliższe dni mogą obfitować w doniesienia o Google, bo dziś i jutro odbywać się będzie konferencja Google I/O. W czasie tej imprezy firma z reguły prezentuje nowe usługi i różne swoje śmiałe plany. Niektóre z tych nowości mogą okazać się niewypałami (jak Google Wave albo Nexus Q), ale nawet te niewypały początkowo prezentowały się świetnie.

2 GB RAM-u w Google Glass

Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji Google zwróciła na siebie uwagę mediów, ogłaszając ulepszenie Google Glass, także na poziomie sprzętu. Teraz okulary mają mieć o 20% lepszą żywotność baterii, a wyszukiwanie głosowe ma przyśpieszyć o 10%.

Za istotną nowość należy uznać zwiększenie pamięci RAM do 2 GB, co powinno korzystnie wpłynąć na płynność wykonywania różnych zadań.

Są też nowości w oprogramowaniu, np. widoczna ramka kadru przy robieniu zdjęcia.

zdjęcie

Jest też nowa funkcja Google Now służąca do zapamiętywania ostatniego położenia auta w momencie, gdy użytkownik z niego wysiadł. Trzeba mieć na uwadze, że ta funkcja używa czujników i bazuje na zgadywaniu. Karty lokalizacji parkowania mogą się więc pojawić nawet wtedy, gdy wychodzimy z autobusu lub samochodu znajomego.

Zła wiadomość jest taka, że obecni posiadacze Google Glass nie otrzymają za darmo nowego sprzętu.

Szablonowe oczekiwania

Co jeszcze może się pojawić na konferencji Google I/O? Nie do końca wiadomo, ale plotek i przecieków nie brakuje. Wall Street Journal twierdzi, że Google ma przedstawić choć jeden mały set-top box przypominający produkty takie, jak Roku czy Apple TV. Urządzenie ma bazować na Androidzie, ale może być dostępne pod marką innej firmy (zob. WSJ, Google Readies TV Set-Top Box in Race With Apple, Amazon).

Tymczasem Associated Press donosi, że Google może zaprezentować nowości związane z inteligentnym domem. AP wspomina też o inteligentnych zegarkach, ale nie podaje żadnych szczególnych konkretów (zob. Google to show off smart home gadgets, wearables).

Sonda
Co chciałbyś zobaczyć na Google I/O?
  • smart-zegarek
  • set-top box
  • rozwiążania do inteligentnego domu
  • coś totalnie odjechanego
wyniki  komentarze

Będą prawdziwe innowacje?

Powiedzmy sobie szczerze, że wszystkie plotki i przewidywania analityków są mało zaskakujące. Trudno się spodziewać, że na konferencji Google I/O nie będzie mowy o inteligentnym domu, skoro Google w tym roku przejęła firmę Nest Labs, a w ostatnich dniach ta firma uruchomiła swój program dla deweloperów. Trudno też nie spodziewać się, że Google przedstawi swoje odpowiedzi na posunięcie Apple.

Osobiście sądzę, że od firmy Google można wymagać czegoś więcej - totalnego zaskoczenia. Ta firma potrafi od czasu do czasu pokazać rzecz nieszablonową i naprawdę nowatorską. Czasem są to niewypały, tak jak wspomniany Nexus Q. Niemniej te niewypały mogą być bardzo inspirujące i nawet jeśli nie od razu wywołują rewolucję, zawarta w nich idea może nagle wykiełkować w nowej formie, niekoniecznie w Google.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy