Google: Dużo nowości i coraz szerszy zakres działalności

22-05-2010, 18:27

Podczas dwudniowej konferencji Google I/O, która odbyła się w miniony czwartek i piątek, amerykańska firma ogłosiła sporo nowości. Z zapowiedzi wynika, że Google szykuje się m.in. do kolejnego starcia z Apple, tym razem na rynku muzyki, Google Wave nie zrewolucjonizowało internetu, ale ma się dobrze, system Android podbija rynek smartfonów, a przeglądarka Chrome serca internautów.

  • App Engine for Business

Tegoroczna konferencja Google I/O, podobnie jak i zeszłoroczna, przyniosła kilka nowości. Firma poinformowała o uruchomieniu App Engine for Business, dzięki temu przedsiębiorstwa zyskały możliwość tworzenia własnych wewnętrznych aplikacji w oparciu o te same rozwiązanie, jakie obecnie wykorzystuje Google. Co więcej, będą one mogły zostać udostępnione "w chmurze".

Uruchomione rok temu narzędzie do komunikacji w czasie rzeczywistym - Google Wave, do którego dostęp był do tej pory tylko na zaproszenia - zostało udostępnione każdemu zainteresowanemu. Co więcej, Google Wave może stać się jednym z elementów pakietu Google Apps.

Uruchomiono także Chrome Web Store - miejsce, gdzie dostępne mają być webowe aplikacje. To ułatwienie zarówno dla ich twórców (możliwość bardziej efektywnego dotarcia do większego grona odbiorców), jak i dla samych internautów, którzy w jednym miejscu będą mieli do nich dostęp. Jednocześnie podano do wiadomości, że z przeglądarki stworzonej przez Google - Chrome - korzysta obecnie 70 milionów osób.

>> Czytaj także: Google robi (już drugi) sklep z aplikacjami

Sonda
Jesteś zadowolony/-a z Androida?
  • Tak
  • Nie
  • Nie korzystam
wyniki  komentarze

 

Pokazano także nową wersję Androida, otwartego systemu operacyjnego dla smartfonów. Zawiera ona m.in. znacznie szybszą przeglądarkę internetową, obsługującą HTML5 oraz technologię Flash. Może to stanowić poważne zagrożenie dla Apple - iPhone OS tej technologii nie wspiera.

  • Google przejmuje Simplify Media - atak na rynek muzyczny online

Google ogłosiła także nabycie Simplify Media, co jest kolejną rękawicą rzuconą firmie Steve'a Jobsa. Za pośrednictwem tej platformy użytkownicy smartfonów z Androidem będą mogli przegrać swoją muzykę z komputerów. Oprócz tego zapowiedziano uruchomienie Android Market - sklepu internetowego z muzyką. Tym samym firma zacznie konkurować z Apple oraz Amazonem.

  • 100 tysięcy urządzeń z Androidem dziennie

Nadal w centrum zainteresowania firmy jest HTC - tajwański producent telefonów komórkowych, od którego pochodzi spora część smartfonów pracujących na Androidzie. Zaprezentowano najnowsze dziecko - HTC Evo - telefon pracujący w sieci 4G. Google chwali się także, że codziennie rejestrowanych jest ponad 100 tysięcy nowych urządzeń pracujących na Androidzie.

>> Czytaj także: Google TV - filmy z internetu i reklamy Google w telewizorze (wideo)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930