Google dalej redukuje długość życia ciasteczek

10-09-2008, 06:56

Google skróci czas, w jakim możliwa jest częściowa identyfikacja internautów. Jak jednak podkreśla, cena tego kroku może być wysoka.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma Google już kilka razy dała internautom do zrozumienia, że jeśli chcą lepszych usług, to powinni przemyśleć swoje podejście do prywatności. Jej zdaniem w dobie zaawansowanych technologii nie może być już mowy o całkowitej prywatności. Takie stanowisko przedstawiciele firmy przedstawili w odniesieniu do zarzutów o naruszanie prywatności w ramach usługi Street View.

Jeśli jednak chodzi o sztandarowy produkt Google - wyszukiwarkę internetową - sytuacja wygląda trochę inaczej. W zeszłym roku, pod naciskiem opinii publicznej oraz europejskich i amerykańskich regulatorów, firma postanowiła skrócić czas żywotności ciasteczek z 30 do 2 lat. Pomimo tego kroku, a także obszernych wyjaśnień co do sposobów wykorzystywania informacji o użytkownikach, nadal pojawiały się głosy, nawołujące do dalszych działań.

Firma, jak wyjaśnia, przeprowadziła szereg konsultacji z prawnikami, specjalistami od ochrony danych, a także przedstawicielami wielu rządów na temat swojej polityki prywatności. W ich wyniku postanowiła o dalszym skróceniu okresu, w jakim możliwa jest identyfikacja użytkownika, do 9 miesięcy.

Przedstawiciele Google podkreślili jednak, że krok ten może odcisnąć negatywne piętno na jakości świadczonych usług, w szczególności jeśli chodzi o trafność wyników wyszukiwania, bezpieczeństwo, zwalczanie przestępczości czy redukowanie ilości spamu. Mimo to, głównie europejskie instytucje chroniące prywatność, bardzo nalegały na dalsze skrócenie tego okresu.

Google ugięła się pod żądaniami, zaznaczając jednak, że z tej sytuacji nie ma jednoznacznie dobrego wyjścia.


Źródło: Google blog


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag prywatnośćtag Googletag cookiestag ciasteczka
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.