Google cenzuruje także przez pomyłkę

26-04-2011, 17:59

Okazuje się, że z wyników wyszukiwania Google można zniknąć niezwykle łatwo.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W przypadku giganta takiego, jak Google, trudno o nieomylne działania i choć korporacja szybko reaguje na skargi użytkowników, czasem są one szczególnie dotkliwe dla właścicieli witryn.

>>Czytaj także: Pecety upodabniają się do tabletów

Sonda
Zbyt łatwo zniknąć z wyszukiwarki?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

O wyjątkowym pechu mogą mówić właściciele witryny Rojadirecta.es, która jest alternatywą dla strony Rojadirecta.com zablokowanej amerykańskie władze. Choć w serwisie z domeną .es znajdziemy wyłącznie linki do różnego rodzaju materiałów, najważniejsza amerykańska liga baseballu (MLB) zgłosiła witrynę do Google.

Wyszukiwarkowy gigant zwykle szybko reaguje na tego typu informacje i nie inaczej było również w tym przypadku. Rojadirecta.es szybko zniknęło z wyszukiwarki, jednak jak się okazuje... wcale nie powinno.

Z materiałów, jakie przesłano do Google, wynika, że chodziło wyłącznie o blokadę reklam AdSense, które miały się wyświetlać w witrynie. I tutaj jednak poczyniono błąd, gdyż MLB zwyczajnie pomyliło Rojadirecta.es z pirackim odpowiednikiem.

Ostatecznie więc Google dostało prośbę o zablokowanie reklam, które w witrynie wcale się nie wyświetlały. Gigant z Mountain View jednak nie dostrzegł nieścisłości i profilaktycznie usunął Rojadirecta.es z indeksu Google. Właściciel poszkodowanej witryny krótko skomentował całe wydarzenie: Z tego, co widać, zwyczajnie zbyt łatwo można zostać usuniętym z indeksu wyszukiwarki.

>>Czytaj także: Urządzenie, które wyciągnie z telefonu wszystko


Źródło: TorrentFreak


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.