Google: 14,4 miliardów dolarów na koncie

20-10-2008, 07:17

Zawirowania na rynkach finansowych Google'owi niestraszne. Wyniki za trzeci kwartał 2008 roku nie pozostawiają żadnych wątpliwości - firma ma solidne podstawy, a branża internetowa jest bardziej odporna na potencjalny kryzys niż na przełomie stuleci.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Światowy kryzys ekonomiczny zmusza państwa do podejmowania nadzwyczajnych kroków, a firmy - do redukcji zatrudnienia. W obliczu zauważalnego spowolnienia gospodarczego niewzruszoną wyspą wydaje się pozostawać Google. Ogłoszone wyniki za trzeci kwartał 2008 roku sugerują, że branża internetowa jest odporna na zawirowania.

Przychody w trzecim kwartale wyniosły 5,54 miliardów dolarów, aż o 31 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego oraz o 3 proc. więcej w porównaniu z drugim kwartałem 2008 roku. 51 proc. przychodów wygenerowały rynki zagraniczne, wśród których największym jest brytyjski.

Firma zarobiła w tym okresie 1,35 miliarda dolarów, o 280 milionów więcej niż rok temu. Zysk na akcji, bez uwzględnienia pracowniczych programów nabywania akcji, wyniósł 4,92 dolarów przy średniej prognozie na poziomie 4,75 dolarów.

Widać jednak ostrożność Google'a w zwiększaniu zatrudnienia. W trzecim kwartale wzrosło ono o 519 osób, do 20 123. Rok temu firma powiększyła się o 2 130 osób. Zapowiedziała już jednak skrócenie czasu pracy niektórych kafeterii (pracownicy nic w nich nie płacą), a także zmniejszenie liczby darmowych wejściówek z trzech do dwóch dziennie. Mniejsza ma być także liczba zatrudnianych pracowników tymczasowych.

Gigant, jak widać, woli chuchać na zimne. Doskonałe wyniki finansowe pozwoliły zwiększyć stan konta firmy z 12,7 do 14,4 miliardów dolarów w gotówce.


Źródło: Google


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.