Gmail ostrzeże przed możliwym włamaniem

07-06-2012, 16:40

Niektórzy z użytkowników usługi pocztowej od firmy Google mogą otrzymywać powiadomienia o tym, że ich konto jest narażone na włamanie - czytamy na blogu wyszukiwarkowego giganta. Ma to być zachęta do zastosowania lepszych zabezpieczeń.

- Cały czas poszukujemy naruszeń bezpieczeństwa w naszych systemach, przede wszystkim dotyczących wtargnięć nieautoryzowanych użytkowników - czytamy na blogu firmy Google. - Jeśli mamy dokładniejsze informacje na ten temat, wyświetlamy czytelny komunikat, który ma ostrzec przed potencjalnym zagrożeniem.

Czytaj także: Internauci mogą teraz rozwijać Tłumacza Google (wideo)

Wyszukiwarkowy koncern precyzuje, że chodzi przede wszystkim o włamania dokonywane na zlecenie rządu. Już wcześniej Google było atakowane przede wszystkim przez hakerów z Chin, którzy mieli działać na zlecenie pekińskich władz. Po tym firma zdecydowała się na pewien czas zniknąć z tego rynku.

Co zrobić, gdy Gmail wyświetli komunikat o potencjalnym zagrożeniu? Najprostszym krokiem jest w takim przypadku ustawienie bardziej skomplikowanego hasła, składającego się z różnej wielkości liter i cyfr. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie ustawienie dwuetapowej autoryzacji, która oprócz podania ciągu znaków wymaga do zalogowania np. przepisania kodu z wiadomości SMS czy aplikacji w telefonie.

Nawet zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń nie chroni jednak naszych informacji na Gmailu w stu procentach. Jeśli więc staniemy się obiektem ataku rządowych hakerów, ostatecznym rozwiązaniem pozostaje po prostu wykasowanie wiadomości, które absolutnie nie powinny trafić w obce ręce.

Czytaj także: Nokia nie zgadza się z zarzutami firmy Google


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy