Gmail dostępny także offline (wideo)

28-01-2009, 08:24

Korzystanie z Gmaila bez połączenia z internetem jest już możliwe dla niektórych użytkowników poczty Google, a z czasem funkcja będzie dostępna dla wszystkich. Dzięki temu popularny webowy klient poczty stanie się poważniejszym konkurentem dla swoich desktopowych odpowiedników.

Możliwość korzystania z Gmaila w trybie offline została udostępniona przez Gmail Labs. Należy pamiętać, że funkcja ta wciąż ma charakter eksperymentalny.

Użytkownicy, którzy z niej skorzystają, będą mogli bez połączenia z siecią uruchomić Gmaila, przeglądać wiadomości, archiwizować je, zaznaczać je gwiazdką i etykietami, nawet pisać nowe wiadomości i przeznaczać je do wysłania. Zmiany dokonane w trybie offline zostaną zastosowane do konta pocztowego zaraz po uzyskaniu połączenia z internetem.

Włączyć funkcjonalność mogą osoby testujące narzędzia udostępniane przez Gmail Labs. Jeśli ktoś chce do tych osób dołączyć, może to zrobić, klikając w ten link.

Aby włączyć możliwość przeglądania Gmail Offline należy przestawić język na swoim koncie na English (US), wejść do ustawień (Settings) i tam wybrać kartę Labs (znajduje się ona po prawej stronie, obok Themes). Na liście dostępnych do testów narzędzi trzeba odnaleźć Offline Gmail, wybrać przyciskiem radiowym Enable, przewinąć na dół i wcisnąć przycisk Save Changes.

Użytkownicy Aplikacji Google w wersji płatnej i edukacyjnej będą mieli dostęp do nowej funkcji pod warunkiem, że ich administratorzy włączyli dostęp do Gmail Labs z poziomu panelu sterowania Aplikacji Google.

Trzeba zaznaczyć, że Google będzie stopniowo wprowadzać dostęp do usługi na kolejne konta. Na kontach testowanych przez Dziennik Internautów nie było jeszcze możliwe jej włączenie.

Jak łatwo się domyślić, Gmail w wersji offline korzysta z technologii Google Gears przedstawionej w maju 2007 roku. To rozwiązanie w postaci wtyczki do przeglądarki pozwala już na korzystanie offline z aplikacji Google Docs, Google Reader oraz kilku programów od dostawców innych niż Google. W przyszłości również kalendarz Google ma być dzięki Google Gears dostępny z trybem offline.

Poniżej film, który Google stworzyło w celu zaprezentowania Gmaila offline.


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031