Globe Forum po raz pierwszy w Polsce

22-10-2009, 22:53

28-29 października 2009 r. w Gdańsku odbędzie się pierwsza w Polsce edycja Globe Forum. To wydarzenie ma stymulować polskich biznesmenów do poszukiwania nowatorskich rozwiązań z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Szwedzka organizacja Globe Forum działa na rzecz promocji postaw innowacyjnych – zarówno w środowiskach przedsiębiorców, jak i w okołobiznesowej administracji współtworzącej warunki i szanse dla zrównoważonego rozwoju. Jest to organizacja, która poprzez międzynarodowe spotkania noszące tę samą nazwę (Globe Forum) wspiera dwa aspekty działalności w sferze publicznej i ekonomicznej: innowacje i zrównoważony rozwój.

W Polsce Globe Forum stworzy platformę wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zrównoważonego rozwoju, możliwego dzięki innowacjom i technologiom uwzględniającym potrzeby i wymogi środowiska – zarówno naturalnego, jak i społecznego, ocenianego jednak w kontekście konkurencyjności ekonomicznej.

- Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem. Imponujący jest jej szybki wzrost gospodarczy. Myślę, że Globe Forum w Polsce będzie dużym sukcesem – mówi Johan Górecki, CEO Globe Forum.

Uczestnikami Globe Forum mają być m.in.: przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, premier Łotwy Valdis Dombrovskis, prezes Grupy LOTOS Paweł Olechnowicz, wiceprezes Grupy Energa Roman Szyszko, prezes Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych Ludwik Sobolewski, dyrektor wykonawczy GE (General Electric) na kraje skandynawskie i bałtyckie Hans Enocson.

W ramach Globe Forum w Gdańsku odbędzie się Konkurs Innowatorów, który będzie miał format jednominutowych prezentacji w języku angielskim, tzw. elevator pitches. Po swoich wystąpieniach firmy będą odpowiadały na pytania ekspertów i publiczności, która zadecyduje o wyborze zwycięzców. W Konkursie Innowatorów weźmie udział od dziesięciu do dwunastu polskich i zagranicznych firm innowacyjnych.

Przykłady wystąpień firm innowacyjnych podczas Globe Forum 2009 w Sztokholmie można znaleźć na stronie Video from Globe Forum 2009.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy