Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Globalna umowa na rynku mobilnym

19-02-2019, 21:41

OPPO i Ericsson ogłosiły dzisiaj podpisanie wieloletniej umowy, która obejmuje udzielenie licencji na korzystanie z patentów oraz współpracę przy szeregu projektów biznesowych. Porozumienie ma stanowić podstawę do współdziałania firm w epoce technologii 5G.

Ericsson jest jednym z wiodących dostawców technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) na świecie. Gustav Brismark, Dyrektor ds. Własności Intelektualnej w tejże firmie uważa, że nowa transakcja potwierdza wartość portfela patentów i programu licencyjnego Ericsson FRAND. Warto zauważyć, że Ericsson podpisał do tej pory ponad 100 umów licencyjnych dotyczących patentów.

Z kolei dla OPPO patenty są priorytetem wpisanym w strategię firmy. Od stycznia 2019 r. firma złożyła ponad 33 tys. zgłoszeń patentowych na całym świecie i posiada ponad 8 tys. przyznanych patentów. Umowa z Ericssonem jest najnowszą z serii umów licencyjnych dotyczących patentów podpisanych przez OPPO z kluczowymi partnerami z branży telekomunikacyjnej, w tym z firmami Qualcomm, Dolby i Nokia.

Adler Feng, Dyrektor Departamentu Własności Intelektualnej OPPO twierdzi, że nowe porozumienie będzie stanowić solidną podstawę do dalszej współpracy między obiema firmami w epoce technologii 5G.

Źródło: OPPOOstatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima