Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

GG otwiera sklep z aplikacjami i przyciąga znane firmy

27-03-2012, 14:40

Producent komunikatora GG udostępnił katalog aplikacji zewnętrznych. Ma to być wygodny i praktyczny sposób na dotarcie do społeczności GG. Developerzy aplikacji zyskają narzędzie, a użytkownicy dostęp do przydatnych na co dzień rozszerzeń - w nauce, rozrywce i pracy - za darmo.

Decydującym elementem ma być fakt, że GG w większości przypadków jest na stałe uruchomione w komputerze użytkownika, a dzięki temu również stale działają przygotowane na komunikator aplikacje. W taki sposób możliwe jest tworzenie własnych rozszerzeń dla GG z potencjałem dotarcia do ponad 6 mln użytkowników.

GG z repertuarem kin
fot. GG - GG z repertuarem kin
Użytkownicy mogą wybierać spośród bezpłatnych rozszerzeń do komunikatora, dostępnych po uruchomieniu najnowszej wersji GG: pogoda, program kin z całego kraju, horoskop, rysownik - tablica do wspólnego rysowania online, alarm, słownik językowy, gry (w tym logiczno-zręcznościowa gra Piaskozamek). Pasek z aplikacjami można jednym kliknięciem wysuwać i chować z boku listy kontaktów. Użytkownik sam decyduje o ich kolejności, dowolnie rozbudowując komunikator lub też usuwając wybrane aplikacje w razie potrzeby.

Popularni wydawcy w GG

Z potencjału dotarcia do kilku milionów użytkowników zdecydowali się skorzystać już na starcie nowego GG duzi wydawcy internetowi: AutoCentrum.pl, Bankier.pl, GryOnline.pl, Interia.pl (Ding), Onet.pl (Zapytaj.onet.pl), PC World, Polskie Radio, Radio ZET, WP.pl.

Przygotowali oni własne aplikacje, które można bezpłatnie instalować w swoim GG. Użytkownicy komunikatora zyskują dzięki nim dostęp do notowań giełdowych i cen paliw, porad, wiadomości z portali, przeglądu nowości ze świata gier i muzyki.

Rozszerzenia dla GG mogą być używane jako osobne gadżety na pulpit komputera. Dzięki temu, że aktywują się one przy każdym uruchomieniu komunikatora, można non-stop śledzić ich działanie (np. wiadomości publikowanie w czasie rzeczywistym).

Czytaj też: GG uruchamia swój wirtualny dysk w chmurze

Tworzenie aplikacji odbywa się dzięki otwartemu API - dev.gg.pl. Na jego bazie możliwe jest tworzenie zarówno zaawansowanych, jak i prostych funkcji, np. połączenie bloga z GG. Już wkrótce GG zaprezentuje aplikację dla blogerów, na przykładzie aplikacji stworzonej dla blogera Kominka.

Katalog aplikacji dostępny jest pod adresem: beta.gg.pl/#apps


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik