Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

GG 10 bezpieczniejsze i z "pisakiem"

22-04-2010, 06:55

Bezpieczeństwo prowadzonych rozmów tekstowych oraz funkcja tzw. pisaka to cechy najnowszej wersji GG 10 oznaczonej numeracją 10.1.0.11070. Można ją już pobierać ze strony producenta.

"Pisak" to funkcja znana m.in. użytkownikom Jabbera. Informuje on o tym, że w danej chwili ktoś zaczyna do nas pisać wiadomość na Gadu-Gadu. Funkcja jest przydatna, gdyż użytkownik jest na bieżąco informowany o aktywności rozmówcy, dzięki czemu unika się chaosu w rozmowie tekstowej. W każdej chwili można wyłączyć tę funkcję w ustawieniach.

>>> Czytaj: NKtalk - 5 mln użytkowników

W trosce o bezpieczeństwo rozmów na Gadu-Gadu, wprowadzono oznaczenia statusu szyfrowania. Użytkownicy GG 10 mogą na bieżąco sprawdzać bezpieczeństwo rozmowy i w każdym momencie dowiedzieć się o tym, jak dbać o poufność internetowych pogawędek. W oznaczeniach użyto 3 typów kłódek.

Ponadto w nowej wersji komunikatora wprowadzono wiele poprawek dotyczących funkcjonalności i wydajności programu (np. poprawka edycji w oknie rozmowy GG). Uwzględniono sugestie i błędy przesyłane przez użytkowników.

Komunikator można pobrać ze strony komunikator.gadu-gadu.pl.

>>> Czytaj: GG: Dodano szyfrowanie, a co z hashowaniem haseł?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *