Gdzie wynająć wygodne biuro blisko centrum Warszawy?

19-03-2020, 08:00

Decyzja o wynajmie przestrzeni biurowej zaliczana jest do grupy decyzji strategicznych dla funkcjonowania firm, a jej skutki, zarówno pozytywne jak i negatywne, mogą rozciągnąć się w czasie na kilka lat. Przedsiębiorcy poszukujący biura do wynajęcia w Warszawie w większości chcieliby zasiedlić nieruchomość w centrum stolicy. Stołeczne centrum zakorkowane od rana do późnych godzin popołudniowych ma jednak doskonałą alternatywę – Wola, dzielnica położona blisko serca miasta i świetnie z nim oraz z innymi dzielnicami skomunikowana, to oferta dla przedsiębiorców, którzy poszukują godnej i reprezentacyjnej siedziby dla swojego biznesu.

Decyzja o wynajmie przestrzeni biurowej zaliczana jest do grupy decyzji strategicznych dla funkcjonowania firm, a jej skutki, zarówno pozytywne jak i negatywne, mogą rozciągnąć się w czasie na kilka lat.

Przedsiębiorcy poszukujący biura do wynajęcia w Warszawie w większości chcieliby zasiedlić nieruchomość w centrum stolicy. Stołeczne centrum zakorkowane od rana do późnych godzin popołudniowych ma jednak doskonałą alternatywę – Warszawa Wola, dzielnica położona blisko serca miasta i świetnie z nim oraz z innymi dzielnicami skomunikowana, to oferta dla przedsiębiorców, którzy poszukują godnej i reprezentacyjnej siedziby dla swojego biznesu - Sprawdź Oferty w tej dzielnicy.

biuro w centrum warszawy

Wynajem biura, a potrzeby firmy

Zła, nietrafiona lokalizacja nie pozwoli początkującej firmie zaistnieć na rynku, a przedsiębiorstwu, które przeniosło się do nowej siedziby, może obniżyć sprzedaż. Wynajem biura musi więc poprzedzić dokładna analiza potrzeb firmy, a po niej zapoznanie się z ofertą rynkową – w tym względzie najlepiej postawić na doświadczonych doradców zajmujących się poszukiwaniem i wynajmem nieruchomości komercyjnych.

Wśród warunków rozpatrywanych przed wynajmem analizie należy koniecznie poddać:

  • Ilość pracowników, a co za tym idzie metraż pomieszczeń oraz ilość wyposażenia dobranego ze względu na rodzaj pracy oraz sposób ustawienia stanowisk pracy,
  • Dostęp do mediów,
  • Warunki dla klientów,
  • Miejsca parkingowe dla pracowników i klientów, dojazd komunikacją miejską.

Ustalenie metrażu nie jest sprawą dowolną – istnieją przepisy Ministra Pracy i Polityki Socjalnej zawarte w rozporządzeniu o ogólnych warunkach bezpieczeństwa i higieny pracy. Przepisy określają normy powierzchni podłogi oraz kubatury przestrzeni niezbędnej dla jednego pracownika.

Przy projektowaniu stanowisk zawsze należy uwzględnić rodzaj wykonywanej pracy, stosowane technologie, ilość czasu, jaki pracownik spędza na stanowisku.

O wielkości i rodzaju biura decyduje również sposób organizacji pracy oraz związane z tym ustawienie stanowisk. Biuro może być podzielone na pokoje pracy dla jednej lub maksymalnie 2-3 osób, albo posiadać sale z kilkoma – kilkunastoma stanowiskami. W większości przypadków firmom zależy również na pomieszczeniu recepcji, sekretariatu czy kancelarii, wygodnych gabinetów dla kadry kierowniczej, dostępie do sali konferencyjnej.

Funkcjonowanie współczesnego biura oznacza konieczność korzystania z najlepszych urządzeń i technologii – Internet oraz inne media, klimatyzacja, monitoring, to już standard, a nie warunki dodatkowe.

Dobór powierzchni biurowej ze względu na ilość i rodzaj klientów determinuje branża, w jakiej firma funkcjonuje. Wszystkie przedsiębiorstwa opierające się na relacjach B2C (business-to-consumer) muszą uwzględnić kontakty bezpośrednie z klientem w przestrzeni odpowiednio dostosowanej do potrzeb klientów.

Dla wszystkich użytkowników w lokalizacji biura istotne jest skomunikowanie miejsca z pozostałymi częściami miasta oraz dostępność miejsc parkingowych. W tym względzie lokale biurowe na warszawskiej Woli przodują wśród przestrzeni biurowych na wynajem oferowanych w stolicy.

Biura do wynajęcia w Warszawie – jaki rodzaj lokalu wybrać?

Lokale biurowe na warszawskiej Woli mogą być całkowicie lub częściowo urządzone lub puste. Ze względu na potrzeby użytkowników można mówić o trzech rodzajach powierzchni biurowych:

  1. Biura coworkingowe – wynajem obejmuje fragment powierzchni biurowej z dostępem do mediów oraz możliwością urządzenia stanowiska pracy z biurkiem. To propozycja dla firm jednoosobowych lub zatrudniających 2-5 osób. Wynajmujący takie biuro, oprócz mediów, mają zapewniony dostęp do urządzeń biurowych, recepcji, kuchni, parkingów.
  2. Biuro open space – pomieszczenia o dużej powierzchni z otwartą przestrzenią i stanowiskami pracy ustanowionymi w rzędach. Pracownicy są oddzieleni niewysokimi przegrodami lub ściankami tworzącymi odrębne boksy. Taki rodzaj organizacji biura sprzyja dobrej komunikacji i integracji zespołu, ale hałas może męczyć i utrudniać koncentrację, co niekiedy przekłada się na spadek wydajności.
  3. Biura serwisowane – powierzchnie pod klucz w prestiżowych lokalizacjach o bardzo wysokim standardzie wykończenia. Wynajmujący w czynszu płaci za wyposażone stanowiska do pracy, dostęp do recepcji, kuchni, parkingów, mediów, sal konferencyjnych i wszystkie inne usługi oferowane przez właściciela obiektu.

City Gate - biura na Woli najbliżej Śródmieścia

Biurowiec City Gate u zbiegu ulic Okopowej, Alei Solidarności i Towarowej, to reprezentacyjny nowoczesny budynek leżący na granicy ze Śródmieściem. 14 pięter o średniej powierzchni 1400 mkw daje łączną powierzchnię wynajmu wielkości powyżej 20000 mkw. Minimalna powierzchnia wynajmu to 140 m², maksimum – 1500 m².

W podziemiach biurowca znajdują się 233 miejsca parkingowe. Użytkownicy mają szereg udogodnień: klimatyzację, wykładziny, uchylne okna, podwieszane sufity, kompleksowo wyposażoną salę konferencyjną.

Skyliner – najnowsze prestiżowe lokale biurowe na warszawskiej Woli

Powierzchnie komercyjne na wynajem w wieżowcu Skyliner Warszawa przy Rondzie Daszyńskiego będą gotowe w drugiej połowie 2020 roku. 30 pięter powierzchni biurowych oraz 4 piętra na działalność handlową wykończone będą w najwyższym standardzie. Skyliner ma pięciokondygnacyjny podziemny parking na prawie pół tysiąca samochodów, miejsca dla rowerów oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów. Udogodnienia dla pracowników dojeżdżających do firmy na rowerze, to propozycja wychodząca naprzeciw proekologicznym wzorcom funkcjonowania coraz większej liczby Polaków.

Skyliner wyposażony we wszystkie media i liczne udogodnienia jest propozycją dla właścicieli tych firm, które lokalizację i wygląd biura uznają za część strategii PR - owej i marketingowej. Doskonale skomunikowany ze Śródmieściem, dworcami kolejowymi, lotniskiem oraz zjazdem na autostradę A2.

Cotton House – kameralne biura na Woli

Cotton House oferuje powierzchnię biurową na siedmiu kondygnacjach w budynku przy ulicy Bema. Łączna powierzchnia wynajmu wynosi około 2700 m². Miejsce spokojne, urokliwe, otoczone zielenią, położone blisko centrum stolicy. Łatwy i wygodny dostęp do komunikacji publicznej, miejsca parkingowe dla prywatnych samochodów. Biura polecane dla tych, którym nie zależy na robieniu wrażenia wizytówką umieszczoną na ścianie prestiżowego szklanego domu, a na pracy w zacisznych, kameralnych warunkach.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag biuro
To warto przeczytać
fot. PhotoMIX
fot. Babbel


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: