Gdzie szukać pracowników do młodej firmy?

25-06-2014, 08:45

Startupy to firmy, których przyszłość zależy od wielu czynników. Wpływaj na jak najwięcej z nich, np. na zaangażowanie i pasję pracowników. Na ich poszukiwania nie żałuj czasu i wysiłku. Sprawdź najlepsze źródła.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Spotkania startupowe

Niemal w każdym tygodniu organizowane są spotkania, które zrzeszają twórców startupów z różnych miast. Wzięcie udziału w dowolnym z nich zaowocuje wieloma nowymi kontaktami, z których część będzie można później wykorzystać do dalszych poszukiwań pracowników.

Na niektórych imprezach startupowych zbierają się natomiast osoby, które mają chęci i umiejętności, ale po prostu brakuje im własnego pomysłu. W takim przypadku możesz uzyskać dostęp bezpośrednio do ludzi, którzy poszukują interesującej pracy pełnej wyzwań.

Witryny społecznościowe

Facebook ma odwzorowywać sieć kontaktów z realnego świata, a więc pozwoli również szybko przejrzeć listę ludzi zainteresowanych konkretnymi projektami. W serwisach społecznościowych nie brakuje grup zrzeszających osoby zainteresowane konkretnym zagadnieniem. W tym przypadku niezwykle istotna jest możliwość błyskawicznego kontaktu z dużą liczbą potencjalnych pracowników.

Strony specjalistyczne

Poza stronami społecznościowymi, w sieci znaleźć można również wiele witryn specjalistycznych, gdzie ludzie z konkretnymi umiejętnościami wymieniają się wiedzą - w ten sposób łatwo do nich dotrzeć. Programiści prawdopodobnie preferować będą wybrane fora dotyczące jednej z popularnych technologii (np. StackOverflow.com), natomiast graficy i projektanci skupią się na stronach umożliwiających dzielenie się pracami (np. Digart.pl).

Wśród znajomych

Nie zapominaj o najbardziej oczywistych źródłach. Wśród potencjalnych pracowników nowej firmy mogą znaleźć się osoby z najbliższej sieci kontaktów. W tym przypadku warto być jednak ostrożnym, bo zatrudnianie ludzi do których jesteśmy zbyt mocno przywiązani, może ostatecznie przynieść wiele niepożądanych konsekwencji.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Zapisz się na newsletter dla startupów:Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag startupytag rekrutacjatag pracownicytag firmatag biznes
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy