Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Szef Microsoftu jest zdania, że próby cenzurowania internetu przez niektóre państwa, mimo pewnych sukcesów, z góry skazane są jednak na porażkę. Podczas wykładu na Uniwersytecie Stanforda mówił także o swych planach na przyszłość.

Gates nie widzi zagrożenia w postaci kontrolowania i cenzurowania internetu. Wysiłki państw takich, jak Chiny, są jego zdaniem skazane na porażkę, gdyż nie jest możliwe całkowite kontrolowanie wymiany informacji.

Założyciel Microsoftu uważa, że nowoczesna gospodarka, wymagająca szybkiej i pełnej wymiany informacji, wymusi zmiany w krajach stosujących obecnie cenzurę online. Także w Chinach - według Gatesa - ostatecznie zwycięży swoboda wymiany informacji i wiedzy, by utrzymać szybkie tempo wzrostu gospodarczego i zachować konkurencyjność w walce z firmami państw rozwiniętych.

Bill Gates potwierdził także, że do lipca bieżącego roku zrezygnuje ze swej codziennej pracy w Microsofcie. Zamierza w całości zająć się działalnością filantropijną. Główne cele, jakie sobie stawia, to walka w wirusem HIV, malarią i polio oraz wprowadzanie innowacji technologicznych w krajach najbiedniejszych, by wspomóc ich szybszy rozwój.

- Koniec pracy w Microsofcie może być dla mnie traumatyczny - stwierdził na zakończenie wykładu, przypominając, że pracował dla tej firmy nieprzerwanie od kiedy skończył 17 lat (Bill Gates ma obecnie 52 lata). Jak widać nowe wyzwania szefa największego koncernu komputerowego już zawładnęły jego wyobraźnią.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: PC WORLD