Gates o cenzurze i swojej przyszłości

21-02-2008, 12:06

Szef Microsoftu jest zdania, że próby cenzurowania internetu przez niektóre państwa, mimo pewnych sukcesów, z góry skazane są jednak na porażkę. Podczas wykładu na Uniwersytecie Stanforda mówił także o swych planach na przyszłość.

Gates nie widzi zagrożenia w postaci kontrolowania i cenzurowania internetu. Wysiłki państw takich, jak Chiny, są jego zdaniem skazane na porażkę, gdyż nie jest możliwe całkowite kontrolowanie wymiany informacji.

Założyciel Microsoftu uważa, że nowoczesna gospodarka, wymagająca szybkiej i pełnej wymiany informacji, wymusi zmiany w krajach stosujących obecnie cenzurę online. Także w Chinach - według Gatesa - ostatecznie zwycięży swoboda wymiany informacji i wiedzy, by utrzymać szybkie tempo wzrostu gospodarczego i zachować konkurencyjność w walce z firmami państw rozwiniętych.

Bill Gates potwierdził także, że do lipca bieżącego roku zrezygnuje ze swej codziennej pracy w Microsofcie. Zamierza w całości zająć się działalnością filantropijną. Główne cele, jakie sobie stawia, to walka w wirusem HIV, malarią i polio oraz wprowadzanie innowacji technologicznych w krajach najbiedniejszych, by wspomóc ich szybszy rozwój.

- Koniec pracy w Microsofcie może być dla mnie traumatyczny - stwierdził na zakończenie wykładu, przypominając, że pracował dla tej firmy nieprzerwanie od kiedy skończył 17 lat (Bill Gates ma obecnie 52 lata). Jak widać nowe wyzwania szefa największego koncernu komputerowego już zawładnęły jego wyobraźnią.


Źródło: PC WORLD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Microsofttag Chinytag cenzuratag Bill Gates
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy