(akt.) Gadu Gate Project - tajemniczy projekt GG Network

07-10-2009, 12:46

W najbliższych tygodniach swój nowy projekt udostępni GG Network, producent m.in. komunikatora Gadu-Gadu (GG). W tej chwili wiadomo, że usługa o roboczej nazwie Gadu Gate Project będzie miała zastosowanie zarówno w rozrywce, jak i w komunikacji oraz edukacji.

GG Network nie chce ujawnić, czym dokładnie będzie Gadu Gate Project. Projekt ma mieć charakter masowy i społecznościowy. Filozofią nowej usługi ma być dostęp do wirtualnego świata przez jedno kliknięcie.

- Rozmowa, zaGGadanie to dopiero początek - mówi Jarosław Rybus z GG Network, pełnomocnik Zarządu spółki. - Odkryjemy, jak dużo może nas łączyć z inną osobą i jak łatwo możemy rozwijać relacje, dzielić się wolnym czasem, a nawet uczyć, odświeżać znajomości ze szkolnej ławy i nawiązywać nowe, choćby z sąsiadką. Nowe wirtualne narzędzie to więcej niż komunikator. Pomimo że będzie miało formę aplikacji, to będzie tak naprawdę połączeniem usług webowych.

Gadu Gate Project - fragment zrzutu usługi
fot. GG Network - Gadu Gate Project - fragment zrzutu usługi

Projekt ma ujrzeć światło dzienne w najbliższych tygodniach. Nazwa oficjalna nie została jeszcze upubliczniona. Otrzymaliśmy natomiast fragment zrzutu z ekranu przedstawiającego nową usługę, dzięki czemu można się domyślać, jakie będą jej cechy. Zrzut oraz pierwsze zapowiedzi rzecznika spółki nasuwają skojarzenie z Google Wave

Nie wiadomo, w jakim stopniu GG Network chce łączyć nową usługę z istniejącymi serwisami. Obecnie firma oferuje takie usługi, jak komunikator Gadu-Gadu, radio internetowe Open.Fm, serwis mikroblogowy Blip.pl, telefonia pre-paid GaduAIR, serwis społecznościowy MojaGeneracja.pl, serwis z grami Pykam.pl, serwis edukacyjny Nauka.pl, serwis rozrywkowy JaramSie.pl, serwis społecznościowy i geolokalizacyjny Bliziutko.pl oraz serwis forów dyskusyjnych Fora.pl.

AKTUALIZACJA

Dziennikowi Internautów udało się zdobyć pewne dodatkowe informacje na temat nowej usługi. Wiemy, że będzie ona łączyła aplikację instalowaną na komputerze użytkownika z aplikacjami webowymi.

Rzecznik GG Network Jarosław Rybus dodał też, że porównywanie nowego projektu  z Google Wave nie jest całkiem trafne, niemniej usługa będzie polegała na komunikacji multimedialnej w jednej, wyznaczonej przestrzeni, ale to nie wszystko.

Gadu Gate Project - drugi ujawniony zrzut
fot. - Gadu Gate Project - drugi ujawniony zrzut

- Gadu Gate Project zaoferuje bowiem więcej niż komunikację, choć jak wiemy wokół niej i od niej wiele się zaczyna w życiu codziennym. Także w sieci (...) Komunikacja jest więc rdzeniem i początkiem, portem, bramą, jak kto woli - stwierdził Jarosław Rybus.

Rzecznik GG Network powiedział też, że w usłudze nie musi dominować element komunikacyjny, rozrywkowy lub edukacyjny. Wiele ma zależeć od samego użytkownika.

Bieżące informacje na temat projektu można śledzić na Blipie, pod adresem gateproject.blip.pl. Warto też przeczytać wpis na blogu Antyweb.pl, w którym Grzegorz Marczak zawarł prezentację nowej usługi. 

Aktualizacja - na Blip.pl opublikowano kolejny fragment zrzutu z ekranu. Zamieszczamy go powyżej.

Oficjalna strona projektu znajduje się pod adresem GG2010.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930