Gadu-Gadu z Bezpiecznikiem

15-09-2006, 10:24

Ze stron komunikatora Gadu-Gadu można pobrać program uzupełniający działanie programu antywirusowego i poczytać o zagrożeniach w Sieci. Wszystko przygotowano w ramach akcji podjętej wraz z CERT Polska, która ma na celu promowanie bezpiecznego korzystania z internetu wśród społeczności użytkowników komunikatora.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Informacje o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i program Bezpiecznik w wersji 1.0 można pobrać ze strony bezpieczne.gadu-gadu.pl. Na stronie znajdziemy też formularz kontaktowy, przez który można przesłać zgłoszenia o zagrożeniach.

Należy zaznaczyć, że Bezpiecznik nie jest programem antywirusowym, ale uzupełnia jedynie jego działanie służąc do usuwania wybranych złośliwych programów. Jeśli przykładowo użytkownik kliknął w GG na link, który potem wydał sie podejrzany, to wystarczy uruchomić Bezpiecznik.

Jak powiedział nam rzecznik GG, Jarosław Rybus, wpłynęło już kilka pierwszych zgłoszeń od użytkowników, którzy donieśli o adresach WWW, które były przesłane przez GG w formie linku z zachętą. Po kliknięciu na linki instalowało się złośliwe oprogramowanie, np. konie trojańskie.

Na stronie bezpieczne.gadu-gadu.pl zgromadzono też informacje, które mówią m.in. o tym, jak stworzyć bezpieczne hasło, czym jest firewall, jakich podejrzanych wiadomości należy unikać. Przydatny może się okazać również spis adresów stron poświęconych bezpieczeństwu.

Źródło: Gadu-Gadu


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.