Future of Wireless Systems 2011 – dyskusje już niedługo

30-03-2011, 21:55

Przedstawiciele ponad 40 firm i instytucji spotkają się, by porozmawiać o przyszłości łączności bezprzewodowej. Aktywnie w spotkaniu mają uczestniczyć także studenci. W połowie kwietnia rusza druga edycja Future of Wireless Systems.

Celem konferencji Future of Wireless Systems 2011 jest spojrzenie na przyszłe rozwiązania szerokopasmowej łączności bezprzewodowej z różnych perspektyw, jak na przykład: operatorów, producentów sprzętu, firm doradczych, ośrodków R&D oraz instytucji regulujących rynek telekomunikacyjny.

>> Czytaj też: Operatorzy będą likwidować białe plamy

Sonda
Jesteś zainteresowany/a tematyką telekomunikacji?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Wśród zaproszonych, znajdą się przedstawiciele firm odpowiedzialnych za sprzęt do łączności bezprzewodowej, operatorzy telekomunikacyjni i instytucje państwowe. Łącznie podczas konferencji obecnych ma być ponad 40 reprezentantów firm i instytucji. Swój udział w spotkaniu będą mogli zaznaczyć także studenci. Organizatorzy planują uruchomienie panelu studenckiego, w ramach którego odbędą się wystąpienia studentów z Politechniki Wrocławskiej i innych uczelni technicznych.

Główne zagadnienia spotkań:

  • Bezprzewodowe systemy szerokopasmowe, tj. HSPA(+), LTE, 3GPP-LTE, WiMAX, LTE-A, WiMAX2, DVB-H
  • Trendy w przyszłych systemach telekomunikacyjnych: Dynamic Spectrum Access (DSA), Cognitive Radio (CR), Software Defined Radio (SDR)
  • Transmisja wieloantenowa MIMO i anteny inteligentne
  • Perspektywy wdrożenia LTE oraz WiMAX w PL/EU/świecie
  • Prawne aspekty wdrożenia nowych systemów
  • Analiza rentowności inwestycji w przyszłe systemy bezprzewodowe

Poprzednia edycja Future of Wireless Systems
fot. Future of Wireless Systems - Poprzednia edycja Future of Wireless Systems
Poprzednia edycja cieszyła się zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników, jak i prelegentów. Organizatorzy przyznają, że byli zaskoczeni 200 studentami, którzy odwiedzili zeszłoroczną edycję Future of Wireless Systems.

>> Czytaj też: TP: Finanse coraz słabsze

Konferencja odbędzie się 13 i 14 kwietnia 2011 roku w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (budynek D-20) przy ulicy Janiszewskiego 8 we Wrocławiu. Udział jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: fows.pl/rejestracja


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930