Francuska platforma cyfrowa otworzyła międzynarodowe biuro w Polsce

05-10-2018, 13:12

Platforma, o której mowa, pozwala na łączenie małych i średniej wielkości firm transportowych bezpośrednio z międzynarodowymi korporacjami oraz sieciami handlowymi. Obecnie tworzy swoje warszawskie biuro, a jej twórca myśli o dalszej ekspansji na polski rynek.

W bazie francuskiej platformy Everoad znajduje się ponad 3000 certyfikowanych przewoźników posiadających łącznie ponad 250 000 samochodów na terenie Europy. Firma pozyskała do tej pory 20 milionów dolarów finansowania za pośrednictwem kultowych inwestorów, takich jak Tony Fadell (twórca Iphone / Ipod), Xavier Niel (Free Télécom) lub Roger Crook (ex DHL) oraz funduszy inwestycyjnych.

Przedsiębiorstwo współpracuje z ponad 5000 średnich i małych przedsiębiorstw, ale także z największymi międzynarodowymi firmami. Oferuje ono rozwiązanie, które pozwala na zarządzanie sporadycznymi zleceniami transportowymi, tak zwanymi ,,spotowymi", a także regularną współpracę, opartą na codziennych zleceniach, pozwalając na redukcję kosztów w transporcie. Ponadto platforma zapewnia monitorowanie przesyłek, czyli tak zwany truck & trace oraz biuro obsługi klienta dostępne przez 24 godziny na dobę. Dla firm transportowych platforma dostępna jest bezpłatnie.

Założycielem i szefem firmy jest 32 letni Maxime Legardez, który upatruje w Polsce  możliwości dla rozwoju platformy. Zespół Everoad to ponad 70 pracowników ze średnią wieku 28 lat, którego celem jest technologiczna rewolucja w tradycyjnej branży.

Z dniem 1 września francuska firma otworzyła swoje pierwsze zagraniczne biuro w Warszawie i w ciągu miesiąca zatrudniła 10 osób. To dopiero początek, bo planuje dalszy, intensywny rozwój w Polsce.

Źródło: Everoad


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy