Fotograf z Żyrardowa uhonorowany nagrodami w prestiżowym konkursie

27-02-2019, 13:57

Ogłoszono zwycięzców programu National Awards 2019. Na liście znalazł się między innymi Piotr Leczkowski - zawodowy grafik, który fotografią zaczął zajmować się amatorsko już w wieku dorosłym.

National Awards to część uznanego na całym świecie konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards. Program demonstruje zaangażowanie firmy Sony we wspieranie lokalnych talentów fotograficznych poprzez promocję ich prac na skalę globalną.

Zdjęcie Piotra Leczkowskiego „Magic Moment” (Magiczna chwila) zostało uznane za najlepszą ze wszystkich prac, jakie na konkurs otwarty zgłosili fotografowie narodowości polskiej mieszkający w Polsce.

/pic/photo/oryginal/unnamed_1551272061.jpg

Leczkowski jest zawodowym grafikiem, a fotografią zaczął zajmować się amatorsko już w wieku dorosłym. Mieszka w Żyrardowie. Zwycięskie zdjęcie zrobił za kulisami w czasie próby Polskiego Baletu Narodowego. Zostało wybrane anonimowo przez jurora Tomasza Tomaszewskiego.

Jako zdobywca nagrody Leczkowski otrzyma najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny i poleci do Londynu na uroczystą galę Sony World Photography Awards, która odbędzie się 17 kwietnia. Nagrodzone zdjęcie będzie prezentowane w czasie wystawy Sony World Photography Awards w Londynie w dniach od 18 kwietnia do 6 maja; zostanie także opublikowane w księdze pamiątkowej edycji 2019.

Sukces Leczkowskiego ogłoszono wraz z listą nazwisk wszystkich 62 laureatów nagród narodowych i 10 zwycięzców kategorii tematycznych konkursu otwartego. Listy finalistów konkursów profesjonalnego i studenckiego zostaną ogłoszone 26 marca. Zwycięzcy całego konkursu SWPA i poszczególnych kategorii profesjonalnych zostaną ogłoszeni 17 kwietnia.

Źródło: Sony


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy