Flash w TV i odtwarzaczach Blu-ray

21-04-2009, 18:56

Filmy z serwisów wideo będzie można oglądać nie tylko poprzez komputer. Trwają prace nad obsługą technologii Flash także w innych urządzeniach.

Do tej pory twórca technologii Flash wraz z producentami sprzętu elektronicznego dążył do umożliwienia użytkownikom oglądania filmów wideo za pośrednictwem telefonów mobilnych oraz komputerów. Teraz Adobe prowadzi prace nad umożliwieniem oglądania filmów z serwisów YouTube, Hulu, Netflix poprzez podłączone do internetu zestawy telewizyjne, urządzenia set-top box oraz odtwarzacze Blu-ray.

Podobne podejście do rozwoju filmów w formacie HD oraz umożliwienie oglądania ich na wielu ekranach podziela dyrektor techniczny firmy Disney Interactive Media Group - Bud Albers.

Po ogłoszeniu przez Adobe decyzji o rozwoju technologii Flash w TV, firma nawiązała współpracę z wypożyczalnią DVD o nazwie Netflix. Serwis ten umożliwia również wysyłanie filmów poprzez media strumieniowe.

Adobe współpracuje od dawna z firmą Intel, starając się ulepszać technologię Flash pod kątem używania jej nie tylko w sieci. Na początku bieżącego roku obie strony poinformowały o pracy nad wsparciem tej technologii na procesorze Intel Media Processor CE 3100. Ten właśnie procesor umożliwi oglądanie zawartych w internecie filmów poprzez TV, odtwarzacze Blu-ray oraz urządzenia set-top box.

Technologia Adobe Flash Platform for the Digital Home jest już dostępna dla producentów sprzętu elektronicznego. Pojawienie się urządzeń wspierających wspomnianą technologię zapowiadane jest na drugą połowę 2009 roku. Zdaniem wiceprezesa rozwoju biznesu i strategii marketingowych w Sigma Designs, w niedługim czasie IPTV będzie technologią bardzo popularną.

Adobe do tej pory był monopolistą na rynku filmów online. Sytuacja zmieniła się w momencie, kiedy Microsoft udostępnił konkurenta - Silverlight, który również umożliwia oglądanie sieciowych materiałów wideo w jakości HD.


Źródło: Adobe
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag telewizjatag set-top boxtag Flashtag Blu-raytag Adobe
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy