Firmy z Europy Środkowej w centrum zainteresowania światowych funduszy

10-07-2019, 19:38

Firmy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej cieszą się coraz większym zainteresowaniem funduszy private equity, państwowych funduszy inwestycyjnych oraz inwestorów azjatyckich. Zauważają to eksperci zgromadzeni w Londynie na spotkaniu CEE M&A. Co przesądza o biznesowej atrakcyjności tej części Europy?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Spotkanie CEE M&A Spotlight, które odbyło się w Londynie w ubiegłym tygodniu, zgromadziło przedstawicieli czołowych funduszy inwestycyjnych oraz największych graczy inwestujących na rynkach wschodzących. Dyskutowali oni na temat planowanych transakcji w regionie, jak również perspektyw rozwoju i zagrożeń dla rynku.

Lech Giliciński, Partner i szef praktyki Restrukturyzacji i Upadłości w Wolf Theiss w Warszawie, zauważył, że pomimo wysokich wycen oraz rosnącej konkurencji między inwestorami, region Europy Środkowo-Wschodniej jest wciąż postrzegany jako miejsce, gdzie można znaleźć atrakcyjne okazje inwestycyjne. Mówił też o napływie kapitału ze strony zróżnicowanej grupy inwestorów, w tym globalnych funduszy private equity i największych państwowych funduszy inwestycyjnych.

Podwyższone ryzyko geopolityczne na świecie, jak również wzrost tendencji protekcjonistycznych, mogą jednak hamować zapał części globalnych inwestorów. Jak wynika z ankiety opublikowanej przez Mergermarket, około 84% inwestorów uważa, że niepewność związaną z Brexitem i przyszłością strefy euro będzie jednym z największych wyzwań w realizacji ich strategii w Europie Środkowo-Wschodniej; jednocześnie 70% ankietowanych wierzy, że w tym roku pojawi się więcej okazji do inwestycji w portfele kredytów zagrożonych.

Zdaniem Gilicińskiego, pomimo ogólnie pozytywnych perspektyw rozwoju w regionie, nie można wykluczyć pewnych zakłóceń rynkowych, problemów ze spłatą długów czy też przymusowej restrukturyzacji firm za sprawą podwyższonej zmienności na rynkach finansowych i gwałtownych wahań kursów walut.

Źródło: Wolf TheissSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.