Firma może zaoszczędzić dzięki nowinkom technicznym

Forsal.pl 02-05-2011, 23:45

Coraz więcej operatorów i dyspozytorów korzysta z nowinek technicznych w zarządzaniu flotą samochodową po to, by kontrolować przebieg kursu, jego zgodność z rozkładem i podejmować zawczasu decyzje zapobiegające rozbuchaniu kosztów.

Co ciekawe, takie rozwiązania można stosować już nawet przez telefon, np. dzięki aplikacji FleetBoard. Zapewnia ona całodobową kontrolę nad pojazdami. Nowa aplikacja przystosowana do iPhone’a i iPada transmituje informacje o pojeździe i przebiegu kursu przez sygnał radiowy, gdy pojazd jest w drodze. Sygnał zabezpiecza hasło. Na podstawie tych danych program komputerowy pozwala na oszacowanie kosztów zużycia benzyny i serwisowania, ale także pozwala na redukcję emisji CO2 w samochodach użytkowych już w ciągu pierwszych trzech miesięcy korzystania. (...)

Monitoring parametrów eksploatowanego pojazdu, wpływających na optymalizację zużycia paliwa umożliwiają również rejestratory, np. Certdrive. Ten system „elektronicznego prawa jazdy” pozwala na skojarzenie wykorzystania samochodu z profilem kierowcy. Urządzenie nie wykorzystuje systemu lokalizacji satelitarnej GPS, a w zakresie kosztów eksploatacji pozwala na: ustalenie rzeczywistego przebiegu, zoptymalizowanie wielkości parku tworzącego flotę poprzez jego redukcję i uzyskanie oszczędności w zużyciu paliwa. W zakresie zarządzania pozwala zaś na planowanie wykorzystania pojazdów tworzących flotę, ograniczenie niepotrzebnych przestojów pojazdów, automatyczne wypełnianie karty drogowej, a nawet automatyczne rozpatrywanie mandatów poprzez kojarzenie użytkownika i pojazdu. (...)

Kamila Borowska, account team leader w LeasePlan Fleet Management, przypomina też o kartach paliwowych. Nie są one narzędziem nowym, jednak ich wykorzystanie ciągle nie jest powszechne, szczególnie w przypadku niewielkich flot. Tymczasem podstawową zaletą kart paliwowych jako takich jest możliwość unikania transakcji gotówkowych. Dzięki temu uzyskujemy znaczną oszczędność czasu, a co za tym idzie, także kosztów. W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie sytuację, w której karta paliwowa nie byłaby używana jako narzędzie wspomagające fakturowanie paliwa we flotach, nawet tych liczących zaledwie kilka pojazdów – mówi Borowska.

Więcej szczegółów w serwisie Forsal.pl w artykule pt. Firma może zaoszczędzić dzięki nowinkom technicznym

Cezary Pytlos

Forsal.pl

 


Następny artykuł » zamknij

Sony: Drugi atak

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy