Firefox tuż, tuż... i jeszcze jedna beta

28-02-2011, 13:55

Dostępna jest kolejna, już dwunasta wersja beta przeglądarki Firefox. Możliwe, że będzie ona ostatnią betą. Jednocześnie jest to sygnał do twórców rozszerzeń - trzeba się upewnić, że dodatki będą działały z Firefoksem 4.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeszcze w połowie stycznia spodziewano się, że ukończony Firefox 4 pojawi się w lutym. Dziś można chyba powiedzieć, że to niemożliwe. Wiadomo też, że wydania przeglądarki nie poprzedzi "tylko" dziesięć wersji beta. Ze stron Mozilli można już pobrać dwunastą betę Firefoksa 4.

Mozilla nie dodaje już nowych funkcji do najnowszej przeglądarki. Można jeszcze liczyć na poprawki bezpieczeństwa i stabilności. Najnowsza beta jest szybsza niż poprzednia i cechuje ją większa responsywność w czasie oglądania materiałów wideo na stronach WWW. Możliwe, że będzie to ostatnia wersja beta.

>>> Czytaj: Mobilny Firefox 4: piąta beta jeszcze szybsza

Nadszedł czas, aby twórcy rozszerzeń zaczęli się upewniać, że ich małe dzieła będą współpracować z Firefoksem 4. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na blogu Mozilla Add-ons.

Osoby niecierpliwe powinny mieć na uwadze, że Firefox zawsze odróżniał się od typowo komercyjnych produktów, także pod względem wydań. Ta otwarta przeglądarka nie musi być dostarczona „na czas” i nie musi przy każdym wydaniu zabłysnąć efektownymi funkcjami tworzącymi „efekt WOW”.

Firefoksa zobaczymy prawdopodobnie w marcu i nie będzie to jedyna ważna premiera w tym miesiącu. Finalny IE9 ma ujrzeć światło dzienne 14 marca, przy okazji imprezy o nazwie Beauty of the Web.

>>> Czytaj: Firefox 5 może być bardziej społecznościowySprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.