Firefox 8 nie zainstaluje rozszerzeń bez wiedzy użytkownika

13-08-2011, 13:27

Mozilla chce wyeliminować możliwość automatycznego instalowania rozszerzeń dla przeglądarki przez zewnętrzne aplikacje.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Mozilla jakiś czas temu ogłosiła, że wspólnie z Google'em pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwiłoby lepszą współpracę aplikacji webowych oraz tych zainstalowanych na lokalnym dysku komputera. Producent Firefoksa zauważył jednak, że niektóre z dodatków wgrywanych automatycznie wpływają negatywnie na działanie narzędzia.

>>Czytaj także: Firefox chce zmniejszyć liczbę wycieków pamięci do zera

Sonda
Yahoo powinno sprzedać się większej korporacji?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na blogu Mozilli poinformowano, że zaczynając od Firefoksa 8, przeglądarka będzie blokowała rozszerzenia instalowane automatycznie przez inne aplikacje. Do tej pory, wgrywając na przykład Skype'a czy wiele innych prostych narzędzi, w przeglądarce automatycznie instalowano dodatki, które nierzadko powodowały problemy.

Rozszerzenie Skype'a trafiło nawet niedawno na czarną listę Mozilli, gdyż powodowało w skrajnych przypadkach wyłączanie się programu. W 2009 roku jedna z wtyczek, którą przygotował Microsoft, otwierała natomiast lukę ułatwiającą ataki, co gigant z Redmond przyznał później ze skruchą.

Już niedługo użytkownicy będą mieli do dyspozycji nowy ekran, gdzie będzie można po prostu wybrać, czy rzeczywiście chcemy zainstalować dany dodatek. Podczas gdy niektóre z tych aplikacji prosiły o zgodę użytkowników na instalowanie rozszerzeń, niektóre po prostu wgrywały je bez upewnienia się, że rzeczywiście ich chcemy - powiedział Justin Scott z Mozilli.

Powiadomienie o instalacji rozszerzenia
fot. - Powiadomienie o instalacji rozszerzenia
Jak przyznał Scott, Firefox niestety nie może obecnie ustalić, czy użytkownik jest powiadamiany o instalacji rozszerzenia podczas wgrywania innych programów. Rozwiązanie, które znajdziemy w nowej wersji przeglądarki, jest więc "jedynym sposobem, by się upewnić".

>>Czytaj także: Mozilla proponuje swojego konkurenta dla OpenID (wideo)


Źródło: Mozilla


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.