Firefox 3 i ustanawianie rekordu Guinnessa

29-05-2008, 11:01

Mozilla chce ustanowić rekord Guinnessa w liczbie pobrań aplikacji w ciągu 24 godzin. Próba pobicia rekordu została zaplanowana na dzień premiery Firefoksa 3, nazwanego "Dniem Pobierania" (Download Day).

Dokładna data Dnia Pobierania przeglądarki Firefox 3 nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo także czy istnieje już jakiś rekord w pobieraniu aplikacji przez 24 godziny, który zamierza ustanowić Mozilla - przynajmniej nie ma takiej kategorii na stronach internetowych Księgi Rekordów Guinnessa.

Miłośnicy Firefoksa mogą przyczynić się do powodzenia misji ustanowienia rekordu Guinnessa w Dniu Pobierania, składając deklaracje online, organizując specjalne imprezy dla przyjaciół lub umieszczając na swoich stronach internetowych przyciski promujące Dzień Pobierania.

Deklaracje można składać na stronie spreadfirefox.com. Tam również jest możliwość pozostawienia adresu e-mail, na który Mozilla wyśle powiadomienie o dokładnej dacie Dnia Pobierania. W momencie pisania tekstu deklaracje złożyło już 37390 osób, w tym 578 z Polski.

Download Day - PolishJeśli ktoś byłby zainteresowany zorganizowaniem imprezy dla pobierających w dniu premiery Firefoksa 3, może zgłosić swój zamiar pod adresem www.mozillaparty.com. Na stronie tej można także wyszukać zgłoszone imprezy lub też zgłosić swój udział w takim przyjęciu. W obecnej chwili zarejestrowanych zostało 69 imprez (nie udało mi się znaleźć jeszcze żadnej w Polsce) oraz 97 uczestników.

Mozilla zachęca także studentów do czynnego udziału w akcji i zbierania deklaracji na uczelniach. Natomiast serwisy internetowe, blogerzy oraz użytkownicy serwisów społecznościowych mogą umieścić na swoich stronach lub profilach specjalnie przygotowane na tę okazję przyciski promujące akcję Dnia Pobierania (także w języku polskim). Można je pobrać ze strony spreadfirefox.com.

Na spreadfirefox.com znajdziecie także mapę, która przedstawia liczbę nadesłanych deklaracji oraz szczegóły na temat daty oficjalnej premiery Firefoksa 3 - Dnia Pobierania.

Jak informuje Mozilla społeczność Firefoksa urosła od 2004 r. do ponad 175 milionów użytkowników. Przeglądarka dostępna jest w 45 językach, korzystają z niej internauci w ponad 230 krajach.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031