Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Face.com w rękach Facebooka?

28-05-2012, 16:35

Startup pracujący nad technologią rozpoznawania twarzy Face.com może zostać wkrótce przejęty przez Facebooka - informuje izraelski Calcalist. Społecznościowy gigant, poza ciekawą technologią, wzbogaciłby się w tym przypadku także o krótką domenę.

Według bloga Newsgeek przejęcie Face.com kosztowałoby Facebooka około 80-100 milionów dolarów, co jest stosunkowo niedużą sumą dla wycenianego obecnie na kilkadziesiąt miliardów społecznościowego giganta.

Czytaj także: Własny telefon Facebooka w następnym roku?

Jak zauważa serwis The Next Web, choć obecnie żadna ze stron nie potwierdza oficjalnie doniesień o możliwym przejęciu, krok tego typu byłby dla Facebooka bardzo uzasadniony. Obie firmy miały zresztą rozmawiać o tego typu scenariuszu już wielokrotnie w ciągu ostatnich lat.

Face.com wciąż nie trafiło w ręce Facebooka najprawdopodobniej ze względu na "niską" cenę, jaką oferował Zuckerberg za firmę z prostą domeną. Społecznościowy gigant obecnie nie musi jednak bynajmniej narzekać na brak gotówki (pomimo niezbyt udanego debiutu giełdowego).

Startup Face.com powstał w 2007 roku i ułatwia rozpoznawanie twarzy na zdjęciach oraz filmach. Nad rozwiązaniami takimi od dawna pracuje także Facebook, a więc prawdopodobnie mógłby wiele skorzystać na przejęciu konkurencyjnej technologii. Najpopularniejsza na świecie usługa społecznościowa najprawdopodobniej już teraz przygotowuje także własną platformę mobilną na wzór Androida.

Czytaj także: Facebook nie wyszedł z twarzą z giełdowego debiutu


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data