Facebook zniesie limit znajomych w witrynie

10-10-2011, 09:03

Na razie użytkownicy nie mogą mieć więcej niż 5 tysięcy znajomych, a komunikacja z większą grupą internautów powinna się odbywać przez strony fanowskie.

Serwis TechCrunch dowiedział się, że Facebook już niedługo zniesie limit 5 tysięcy znajomych, jakich obecnie możemy dodać w witrynie. W rzeczywistości jednak z usprawnienia skorzysta wąskie grono użytkowników.

Czytaj także: Amerykanie pokochali witryny społecznościowe

Jak zauważa amerykański blog, powołując się na pracowników Facebooka, limit miał chronić przed problemami technicznymi, które jednak nie powinny już dłużej występować. Oficjalnym powodem, jakim społecznościowy gigant tłumaczył ograniczenia, była po prostu próba nakłonienia użytkowników, by odwzorowywali jedynie społecznościowe więzi z osobami, które naprawdę znają.

Choć poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko, niektórzy użytkownicy zapewniają, że znają ponad 5 tysięcy osób. Facebook podał, że osób posiadających maksymalną liczbę znajomych jest łącznie "mniej niż tysiąc", a zatem problem dotyczy bardzo niewielkiego grona internautów.

Warto przypomnieć, że już wcześniej popularni użytkownicy Facebooka mieli jednak możliwość skonwertowania swojego profilu do strony fanowskiej. Niedawno społecznościowy gigant zniósł także ograniczenia związane z tworzeniem unikalnych adresów URL dla tego typu stron.

Czytaj także: Facebook pozwala teraz na tagowanie nieznajomych


Źródło: TechCrunch
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy