Facebook zabezpiecza urządzenia mobilne

08-06-2012, 22:47

W związku z rosnącą liczbą wycieków haseł i włamań do popularnych usług internetowych Facebook zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń na urządzeniach mobilnych - czytamy na blogu społecznościowego giganta.

Tym razem w ręce użytkowników oddany zostanie tryb dwuskładnikowego logowania, który już jakiś czas temu wprowadziło na swoich stronach Google - czytamy na blogu Facebooka.

Czytaj także: Twitter zarabia najwięcej na wersji mobilnej

Osoby zainteresowane podniesieniem poziomu swojego bezpieczeństwa na smartfonie mogą skorzystać z dodatkowego generatora kodów, który zainstalowany będzie w urządzeniu. Jeśli tryb dwuskładnikowego logowania zostanie aktywowany, dostanie się na konto w Facebooku będzie wymagało nie tylko loginu i stałego hasła, ale również przepisania dodatkowego ciągu wygenerowanego przez mobilne narzędzie (instrukcje uruchomienia funkcji można znaleźć na stronie Facebooka).

Stosunkowo prosty zabieg stosowany często np. przez banki internetowe sprawia, że nawet jeśli z Facebooka wyciekłyby hasła oraz loginy użytkowników, włamywacze wciąż nie będą mogli zalogować się na poszczególne konta. Nie będą mieli ostatniego niezbędnego elementu, czyli kodu, który generowany jest dynamicznie na urządzeniu użytkownika i zmieniany co kilkadziesiąt sekund.

Warto przypomnieć, że dwuetapowe logowanie jest dostępne dla użytkowników pecetów już od ponad roku. Biorąc jednak pod uwagę rosnącą liczbę urządzeń przenośnych, a także duże zainteresowanie Facebookiem właśnie przede wszystkim na tego typu sprzętach, wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń również na smartfony wydaje się oczywistym krokiem.

Kolejnym z rozwiązań, które według zespołu Facebooka ma pomóc w podniesieniu bezpieczeństwa na smartfonach, jest możliwość łatwego zgłaszania niechcianych treści. To z kolei pomóc ma przede wszystkim w walce z oszustwami przy użyciu złośliwych narzędzi.

Czytaj także: Startuje App Center - centrum aplikacji dla Facebooka (wideo)


Źródło: Facebook
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031