Facebook wycofuje się ze wspierania IE7

02-01-2012, 19:49

Społecznościowy gigant zablokował możliwość przeglądania ekranu Timeline na Facebooku z poziomu przeglądarki Internet Explorer 7 - zauważył serwis Sociable.

Użytkownikom wykorzystującym przeglądarkę Internet Explorer 7 (IE7) zamiast Timeline wyświetlane są obecnie starsze wersje profili, które wyglądają znacznie prościej, ale również nieco mniej efektowne.

Czytaj także: Rodzice maltretujący dzieci schwytani dzięki Facebookowi

Warto zauważyć, że Timeline (jak wiele zmian na Facebooku) nie przypadło do gustu części użytkowników. Osoby posiadające Windowsa mogą więc wykorzystywać IE7 (udostępnionego już w 2006 roku), by na stałe pozbyć się nowości od Marka Zuckerberga. 

Radość może nie trwać jednak zbyt długo, bo w miarę wprowadzania kolejnych usprawnień ograniczenia dla starszych wersji przeglądarek z pewnością będą postępowały. Tak było chociażby w przypadku Czatu Facebooka, który nie współpracuje już z Internet Explorerem 6. 

Warto przypomnieć, że obecnie najszybciej zdobywającą popularność przeglądarką jest Google Chrome, które według niektórych analityków może w tym roku wkroczyć nawet na 1 miejsce najchętniej wykorzystywanych narzędzi tego typu. Według Net Applications IE7 wciąż jest używany przez 5,28% internautów.

Czytaj także: 300 mln użytkowników mobilnej aplikacji Facebooka


Źródło: Sociable
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy