Facebook poprawi ustawienia prywatności

22-12-2011, 11:42

Po niemal trzymiesięcznym dochodzeniu ustalono, że ustawienia prywatności Facebooka są zbyt skomplikowane, a przez to niejasne dla większości użytkowników.

Irlandzki Komisarz Ochrony Danych (DPC) poinformował, że użytkownicy Facebooka byli wystawieni na zagrożenie, nieświadomie publikując szczegółowe informacje na swój temat szerszej grupie internautów.

Czytaj także: Facebook coraz popularniejszy na Androidzie

- To było duże wyzwanie zarówno dla mnie, jak i irlandzkiego biura Facebooka - powiedział komisarz Billy Hawkes. Jak dodatkowo poinformował, władze społecznościowego giganta zgodziły się na wprowadzenie w ciągu kolejnego pół roku nowości, które mają pomóc w lepszej kontroli nad udostępnianymi treściami.

Irlandzkie biuro Facebooka zajmuje się wszystkimi użytkownikami witryny spoza Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Według podawanych niedawno informacji z Facebooka korzysta już ponad 800 milionów użytkowników, w tym większość spoza terytorium USA.

Największe kontrowersje wzbudzały funkcje związane z rozpoznawaniem twarzy, a także informacje automatycznie dodawane przez witrynę do strumienia informacji danego użytkownika. Warto przypomnieć, że w ubiegłym miesiącu Mark Zuckerberg przyznał, iż "popełnił wiele błędów" związanych z przechowywaniem prywatnych informacji użytkowników.

Czytaj także: Na Facebooku wyślesz wiadomość do strony fanowskiej


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy