Facebook opanowuje świat. Zobacz, jakie kraje wciąż mu się opierają

11-06-2012, 14:59

Pomimo blisko miliarda aktywnych użytkowników, Facebook ma apetyt na kolejne kraje. Okazuje się, że "do pożarcia" przez społecznościowego giganta pozostała już tylko niewielka część globu.

Vincenzo Cosenza analizujący witryny społecznościowe zaktualizował mapę popularności Facebooka, uwzględniając jednak przy tym zasięg innych usług tego typu. Okazuje się, że przed koncernem z Palo Alto "obroniły się" już tylko nieliczne kraje.

Czytaj także: Ciemne chmury wiszą nad Doliną Krzemową

Facebook jest obecnie najpopularniejszą siecią społecznościową w 126 krajach na świecie - donosi Cosenza, który podczas przygotowywania swojego zestawienia wykorzystywał znane usługi, takie jak Alexa czy Google Trends, które pozwalają na określenie w przybliżeniu popularności wybranych stron internetowych.

Facebook podbił zdecydowaną większość globu
fot. - Facebook podbił zdecydowaną większość globu
Jak zauważa The Next Web, ciekawostką jest w tym przypadku fakt, że Google+ nie pojawia się w rankingach Google Trends. Obecnie usługa wyszukiwarkowego giganta prawdopodobnie nie może się jednak pochwalić zbyt dużym ruchem, a zatem w zestawieniu skupiono się na innych liderach tego rynku.

W aż 126 ze 137 analizowanych państw najpopularniejszą usługą społecznościową okazał się Facebook. Witryna Marka Zuckerberga ma najwięcej użytkowników w Europie (232 miliony), natomiast nieco mniej w Stanach Zjednoczonych (222 miliony) i Azji (219 milionów). Tak dokładne informacje udało się zebrać również dzięki samemu Facebookowi, a konkretnie jego platformie reklamowej, udostępniającej dane ilościowe dotyczące użytkowników.

Facebook nie poradził sobie jednak ze wszystkimi konkurentami. W Rosji wciąż dominuje na przykład VKontakte, natomiast Chiny opanowane są przez QZone. Pomimo nieudanego debiutu Facebooka wciąż zyskuje on bardzo szybko użytkowników, a dokładniej można to prześledzić na aminowanym pliku GIF, przygotowanym przez Cosenza.

Czytaj także: Facebook na pewien czas zniknął z sieci


Następny artykuł » zamknij

Internauci nienawidzą zmian

Źródło: The Next Web
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930