Facebook: "Nie jesteśmy narzędziem do szpiegowania"

05-05-2011, 18:35

Społecznościowy gigant odpiera zarzuty twórcy popularnego Wikileaks.

Niedawno Julian Assange ostro skrytykował witryny społecznościowe, podkreślając, że są one niemal idealnym narzędziem do szpiegowania obywateli.

>>Czytaj także: Nowe plany rozliczeń dla Google Apps w korporacji

Sonda
Facebook za słabo chroni dane użytkowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na odpowiedź Facebooka nie trzeba było długo czekać. Najwięcej kontrowersji wzbudziły słowa Assange'a, w których mówił on o specjalnym interfejsie, który mogłyby posiadać tego typu witryny, by ułatwić udostępnianie informacji zewnętrznym organizacjom.

Rzecznik prasowy Facebooka stanowczo zaprzeczył takim informacjom, dodając, że wszystkie organizacje, które chcą zdobyć dodatkowe informacje na temat użytkowników, są zobligowane do wypełnienia stosownego formularza

Warto przy okazji dodać, że choć informacja o braku "stałego łącza ze służbami wywiadowczymi" może napawać optymizmem, to - jak wspominaliśmy niedawno - Facebook na żądanie może udostępnić na przykład organom ścigania niemal dowolne informacje, które zamieściliśmy w profilu.

Przedstawiciele Facebooka zapewniają mimo wszystko, że nigdy nie ulegają naciskom związanym z udostępnianiem danych, jednak jednocześnie muszą funkcjonować zgodnie z przepisami prawa. 

>>Czytaj także: Rozstrzygnięto konkurs na scenariusz Serialu w Sieci


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy