Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Facebook na pewien czas zniknął z sieci

01-06-2012, 15:38

Społecznościowa witryna była niedostępna dla dużej części użytkowników, a problem mógł trwać dla niektórych internautów nawet do dwóch godzin. Rzecznik Facebooka potwierdził problemy z dostępnością usługi.

- Część użytkowników doświadczyła dziś tymczasowych problemów z ładowaniem się strony - powiedział rzecznik Facebooka Michael Kirkland, cytowany przez agencję Reuters. - Problem został rozwiązany i wszyscy użytkownicy powinni mieć już dostęp do Facebooka.

Czytaj także: Google i Bing odwracają się od Facebooka?

Choć ze społecznościowej witryny może już korzystać nawet 900 milionów użytkowników, strona zwykle nie ma problemów z dostępnością. Facebook bije również rekordy pod względem czasu obecności internautów na stronie, a zatem awaria mogła być dla wielu bardzo dotkliwa.

Wiele osób jednak do problemów podeszło z humorem. Facebook nie działa, więc Stany Zjednoczone nagle zanotowały wzrost produktywności pierwszy raz od 2004 roku - napisał na Twitterze jeden z internautów. Część użytkowników uważa, że za problemami społecznościowego giganta może stać grupa Anonymous, jednak żadna z zainteresowanych stron nie potwierdza takiego scenariusza.

Warto przypomnieć, że zaledwie kilkanaście dni temu Facebook zadebiutował na amerykańskim parkiecie. Choć początkowo giełdowy kurs witryny był wyższy od ceny z oferty publicznej, cena walorów koncernu szybko poszybowała w dół. Obecnie jedną akcję "FB" można kupić o ok. 22% taniej niż podczas IPO.

Czytaj także: Różne rodzaje kont administratorów na Facebooku


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: ReutersOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik