Facebook ma problem z dalszym wzrostem? Traci 1,4 mln użytkowników w USA

16-01-2013, 08:45

Znudzenie czy może efekt zbyt dużej ilości reklam?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Końcówka roku nie okazała się zbyt dobra dla Facebooka. W grudniu witrynę odwiedzali rzadziej użytkownicy z Wielkiej Brytanii, okazuje się jednak, że jeszcze gorzej sytuacja wyglądała w przypadku rodzimego rynku serwisu Zuckerberga.

Zuckerberg

Fot. Robert Scoble

1,4 miliona mniej

Według ostatnich doniesień firmy SocialBakers społecznościowa witryna straciła w grudniu 1,4 miliona użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Facebook prawdopodobnie dotarł do momentu, gdy mniej zaangażowana społeczność nie odwiedza witryny nawet raz na miesiąc - mówi Jan Rezab szefujący SocialBakers.

Również comScore, które wielokrotnie współpracowało z Facebookiem, poinformowało o spadkach na poziomie około miliona użytkowników (ze względu na inną metodologię). W tym czasie wszystkie konkurencyjne sieci społecznościowe zyskiwały jednak użytkowników.

Za dużo reklam i opłat?

Sonda
Facebook zdobędzie kolejny miliard użytkowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak zauważa serwis MarketWatch, zwiększona liczba reklam na Facebooku nie spodobała się wielu użytkownikom. Dodatkowe banery pojawiły się również w narzędziach mobilnych. Gdyby tego było mało, Facebook wprowadził również opłaty za wysyłanie wiadomości do osób spoza naszej listy kontaktów.

Choć z Facebooka korzysta na całym świecie ponad miliard osób (w samych Stanach Zjednoczonych około 167 milionów), nawet niewielki spadek liczby użytkowników nie jest dobrą informacją. Społecznościowy gigant powinien bowiem wciąż rosnąć, nawet na dobrze znanych rynkach - po prostu wprowadzając angażujące internautów nowości. Czy pomoże w tym przedstawiona we wtorek wyszukiwarka Graph Search?


Źródło: MarketWatch


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.