Facebook ma awarię, najwyraźniej także w Polsce

29-01-2013, 10:35

Największy serwis społecznościowy najwyraźniej ma awarię i jej zasięg wydaje się większy niż początkowo sądzono. Wyjaśnienia udzielone do tej pory przez Facebooka są bardzo skąpe.

Dziś od rana wiele osób mogło zauważyć, że Facebook działa bardzo wolno albo wcale. Nasi Czytelnicy zauważyli problemy z dostępem do strony fanowskiej Dziennika Internautów, a także utrudnienia w zwykłym korzystaniu z konta. Problemy te pojawiały się już wczoraj w godzinach wieczornych.

Były problemy z DNS

Prasa zagraniczna donosiła wczoraj o awarii Facebooka w USA, która była odczuwana m.in. w Teksasie i Nowym Jorku. The Next Web zapewniał jednak, że awaria ta nie ma zasięgu globalnego.

TNW uzyskał oświadczenie od Facebooka, z którego wynikało, że doszło do awarii DNS, która powodowała trudności z dostępem do stron, gdy ludzie wpisywali do przeglądarki adres facebook.com. Awaria podobno nie dotyczyła ludzi korzystających z aplikacji mobilnych oraz wchodzących na Facebooka za pomocą zakładek w przeglądarce (zob. TNW, Facebook recovers from outage affecting US users, says issue was DNS-related).

Sonda
Zaobserwowałeś problemy z dostępem do Facebooka?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Awaria jednak globalna?

Powyższe oświadczenie nie całkiem pasuje do problemów obserwowanych obecnie. Poza tym z dyskusji w serwisie Reddit wynika, że problemy z dostępem do Facebooka zaobserwowano także w Wielkiej Brytanii, Argentynie i Kanadzie. To sugeruje, że awaria niezależnie od przyczyny ma większy zasięg. 

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że Facebook nie działa w przeglądarce Chrome, ale inni donoszą o problemach z IE. Czytelnicy DI donosili też redakcji o problemach z Firefoksem.

Facebook zazwyczaj jest stabilny, ale pod koniec ubiegłego roku zdarzały mu się awarie. Głośno było o 2,5-godzinnej awarii w marcu. Przerwy w działaniu zdarzały się też w czerwcu i październiku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy