Facebook i Twitter pobiły rekordy popularności w USA

22-08-2011, 14:55

Popularne witryny społecznościowe powróciły do łask w lipcu. Wzrosty nie są już jednak tak imponujące, jak te obserwowane wcześniej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Witryny społecznościowe nie zawsze spotykają się z uznaniem lokalnych władz, jednak niedawne spadki popularności Facebooka w USA okazały się jedynie przejściowym problemem.

>>Czytaj także: Facebook przypomni o tym, by wziąć leki

:[SONDA]:Według informacji comScore w lipcu zarówno Facebook, jak i Twitter pobiły swoje dotychczasowe rekordy popularności na rynku w Stanach Zjednoczonych. Serwis Zuckerberga mógł się pochwalić 162 milionami unikalnych użytkowników, a zatem nieco ponad milionem więcej niż miesiąc wcześniej.

Również Twitter radzi sobie świetnie, w lipcu osiągając wynik 32,8 milionów unikalnych użytkowników z USA. Choć jest to znacznie mniej, niż w przypadku Facebooka, wzrost również jest nieco większy. W maju Twittera odwiedziło 27 milionów Amerykanów, a miesiąc później już 30,6 milionów.

Podobnym sukcesem nie mogą jednak pochwalić się mniej znane witryny społecznościowe. LinkedIn, który po debiucie giełdowym informował o zwiększonym zainteresowaniu usługą, odnotował w lipcu spadek z 33,9 do 32,5 milionów użytkowników z USA miesiąc do miesiąca. Co ciekawe, w lipcu bardzo podobną popularnością w Ameryce cieszyły się Twitter, LinkedIn oraz sprzedany niedawno MySpace. Do zestawienia na razie nie zakwalifikował się serwis Google+, który jednak sukcesywnie zyskuje użytkowników.

>>Czytaj także: Komentarze Facebooka podnoszą jakość dyskusji?


Źródło: comScore


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.