Facebook edukuje Polaków. Kto mu partneruje?

10-06-2019, 23:38

Na polskim rynku debiutuje platforma edukacyjna Facebook Pomaga w Rozwoju. Światowy gigant rynku cyfrowego będzie pomagał Polakom w nabywaniu umiejętności cyfrowych oraz planowaniu kariery. Platforma wraz z pierwszymi kursami jest już dostępna dla polskojęzycznych użytkowników.

Platforma Facebook Pomaga w Rozwoju jest w pełni darmowa i umożliwia nabycie umiejętności cyfrowych oraz otrzymanie porad dotyczących planowania kariery.

Obok dostępnych w ramach platformy i przygotowanych przez Facebooka lekcji w obszarze kompetencji cyfrowych, osoby zainteresowane zwiększeniem kompetencji i poszukiwaniem pracy będą mogły sprawdzić pasujące do nich oferty zatrudnienia znajdujące się na Pracuj.pl. Dwójka pozostałych partnerów: serwis Mamopracuj.pl oraz Harvard Business Review Polska odpowiada za wsparcie zawodowe dla konkretnych grup obecnych na rynku pracy.

Program Facebook pomaga w Rozwoju obejmuje kursy z zakresu marketingu społecznościowego, bezpieczeństwa w sieci, analizy danych oraz porady na temat skutecznego planowania kariery. Platforma jest dostępna dla każdego, kto chce rozwijać się w obecnym lub nowym miejscu pracy, planuje się przekwalifikować czy np. powrócić na rynek pracy po dłuższej nieobecności.

Jak zwracają uwagę rynkowi eksperci, zdobywanie nowych kompetencji cyfrowych staje się coraz bardziej istotnym wyzwaniem zarówno dla współczesnych pracodawców, jak i pracowników.

Elżbieta Flasińska, Senior B2C Marketing Manager w Grupie Pracuj, wskazuje na dane Komisji Europejskiej, według których Polska znajduje się na jednym z ostatnich miejsc w UE pod względem podstawowych kompetencji cyfrowych obywateli. Z drugiej strony oferty pracy w zawodach wymagających tych umiejętności należą do najbardziej popularnych. Ten stan rzeczy pogłębia tzw. lukę kompetencyjną. Dlatego powstawanie w Polsce takich inicjatyw, jak Facebook Pomaga w Rozwoju, jest bardzo ważne.

Źródło: Grupa Pracuj


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy