Facebook: Dziel się muzyką

13-06-2012, 15:34

Część użytkowników Facebooka może testować już nowy typ statusów w społecznościowej witrynie - informuje serwis "The Next Web". Tym razem nowości przypadną do gustu przede wszystkim fanom muzyki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Obok standardowych opcji "aktualizacja statusu", "dodaj zdjęcie/wideo" i "zadaj pytanie" część użytkowników widzi teraz również napis "podziel się muzyką" - informuje The Next Web (zob. Facebook begins testing new ‘Share Music’ feature in News Feed Share box).

Czytaj także: Samsung wypowie wojnę Facebookowi?

Status nowej funkcji muzycznej na Facebooku
fot. - Status nowej funkcji muzycznej na Facebooku
Nowa funkcja działa nieco inaczej niż inne dostępne do tej pory w witrynie. Po kliknięciu w opcję "podziel się muzyką" użytkownikom wyświetlone zostaje pole wyszukiwania, z którego wybrać można łatwo interesujący utwór. Następnie wystarczy go już udostępnić znajomym, podobnie jak każdy inny status.

Skąd jednak bierze się muzyka w Facebooku? Witryna Zuckerberga bynajmniej nie chce się opierać wyłącznie na serwisie YouTube należącym do konkurencyjnego koncernu, a zatem w wyszukiwarce pojawiają się utwory również m.in. ze zbiorów Spotify czy Rdio. Żadna z tych ostatnich usług nie jest jednak dostępna w Polsce, a zatem na pojawienie się dodatkowego statusu na Facebooku będziemy musieli prawdopodobnie nieco zaczekać.

Warto przypomnieć, że plany stworzenia własnej sieci społecznościowej ogłosił niedawno również Samsung. Konkurowanie z Facebookiem nie będzie jednak zadaniem łatwym, o czym już wielokrotnie przekonało się m.in. Google. Koncern Marka Zuckerberga informował na ubiegłorocznej konferencji f8, że siłą Facebooka mają być znaczące interakcje między znajomymi, a dodatkowe rodzaje statusów wydają się im sprzyjać.

Czytaj także: Twitter wygra z Facebookiem wyświetlając gigantyczne reklamy?


Źródło: The Next Web


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.