Facebook buduje czytnik newsów. Więc po to były hashtagi?

24-06-2013, 13:03

Czy ludzie będą wchodzić na Facebooka, aby poczytać wiadomości? Gigant może na to liczyć i prawdopodobnie pracuje swoim czytnikiem newsów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Oficjalnie Facebook jeszcze nie ogłosił, że pracuje nad czytnikiem newsów, informacje o takim projekcie podaje natomiast Wall Street Journal.

Zdaniem gazety społecznościowy gigant już od roku rozwija projekt o nazwie Reader, który ma prezentować treści z Facebooka w nowy wizualnie sposób, dostosowany do konsumpcji artykułów. WSJ dowiedział się też, że Reader nieco przypomina aplikację Flipboard (zob. WSJ, Facebook, With a Focus on Mobile, Works on Project for News Via Users).

zdejęcie
Newsy na tablecie - fot. ze Shutterstock.com

Dla Facebooka to ma sens

Facebook oczywiście nie komentuje doniesień WSJ, ale trudno uwierzyć, aby jego twórcy nie brali pod uwagę korzyści wynikających z posiadania czytnika newsów. Po pierwsze, byłby to sposób, aby skłonić ludzi do częstszego korzystania z Facebooka. Po drugie, czytnik od Facebooka byłby wspomagany społecznościowo, a to oznacza więcej zbierania informacji o tym, co kto czyta.

Ponadto Facebook byłby postrzegany jako bardziej wszechstronne narzędzie, może nawet istotne źródło informacji. To wiele zmienia dla reklamodawców.

Sonda
Korzystałbyś z czytnika newsów od Facebooka?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Zaczęło się od hashtagów

Facebook nie od dziś dąży w tę stronę. Niecałe dwa tygodnie temu serwis ogłosił wprowadzenie hashtagów, które umożliwiają posortowanie wpisów ze względu na ich tematykę. W ten sposób Facebook stworzył sobie warunki, aby w przyszłości stać się narzędziem do śledzenia najbardziej nośnych w sieci tematów, podobnie jak Twitter.

Również wprowadzona na początku tego roku wyszukiwarka Graph Search ma być narzędziem, które zmienia Facebooka w źródło informacji o świecie, a nie tylko źródło informacji o znajomych. Czytnik newsów to logiczny, następny krok.

Czytaj także: Klon Google Readera od Digg będzie gotowy za tydzień. Ma być prosty, z płatnymi dodatkamiSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.