Facebook będzie automatycznie linkował do stron

09-08-2011, 09:52

Kolejne kontrowersyjne nowości w społecznościowej usłudze Marka Zuckerberga.

Już teraz mówi się, że Google+ będzie poważnym konkurentem dla Facebooka, jednak to wcale nie przeszkadza twórcom społecznościowego giganta we wprowadzaniu nowości, które mogą się nie spodobać użytkownikom. 

>>Czytaj także: Zaproś znajomych do Google+ wysyłając link

Sonda
Piszesz własnego bloga?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował serwis Inside Facebook, witryna testuje rozwiązanie dotyczące strumienia wiadomości, które ma ułatwić nawigację. W skrócie całość sprowadza się do tego, że gdy kilku znajomych wspomni w swoich statusach o danej usłudze, wiadomości takie zostaną w odpowiedni sposób pogrupowane oraz będą linkowały do odpowiedniej strony fanowskiej.

Podobne rozwiązanie było testowane już w ubiegłym roku, gdy kilku znajomych wspominało o danym produkcie, ale nie tagowało go w odpowiedni sposób. Facebook, robiąc to w przyszłości automatycznie, da więc większe pole do popisu reklamodawcom, którzy dzięki temu będą mogli zwrócić na siebie uwagę większej części internautów.

Jak w przypadku innych tego typu rozwiązań, opinie internautów na temat nowości są bardzo skrajne. Automatyczne wychwytywanie słów kluczowych było wcześniej powszechnie krytykowane w przypadku rozmów na facebookowym czacie. W tym przypadku reklamy na stronie są automatycznie dopasowywane do poruszanej przez nas tematyki.

Automatyczne linkowanie do strony
fot. - Automatyczne linkowanie do strony
Facebook przyznał także, że algorytm witryny nie rozpoznaje kontekstu, w jakim padło dane słowo kluczowe. W przypadku krytykowania marki przez internautę automatyczne linkowanie do jej strony może więc okazać się niekorzystne dla reklamodawców.

>>Czytaj także: Zatrzymano "króla spamu" z Facebooka


Źródło: Inside Facebook
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy